Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris merkezden kırk beş dakika mesafede bulunan Selimiye satılık arsa yatırım için uygundur.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa

 • İlan No
  629
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  423
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye

Marmarise kırk beş dakika mesafede arsalar satışa çıkarıldı. Selimiye satılık arsa ilanında yer alan parsel denize yakındır. Köy yerleşim alanı içinde kalan, resmi şahıs tapulu net parseldir. Deniz gören doğa içinde bulunan parselin kadastro yoluna sınırı olmadığı için yasal ev inşaatı için inşaat izine sahip değildir. İmar çalışmalarının devam ettiği bölgede uygulama planlarının realize edilmesi üzerine konumunun değişmesi beklenmektedir. Muğla İlinin Büyük Sehir Belediyesi olması bu çalışmaları hızlandırmıştır. Nüfusu 500 üzerinde yerleşim olan köyler mahalle olmaktadır. Nitekim 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylanmıştır.

Gayrimenkul Yatırımı

Marmaris merkeze kara ve deniz yoluyla gidilebilen Selimiye satılık arsa yatırım için uygundur. Peki bunun anlamı nedir? Yatırımcı neden bu taşınmazı satın alsın? Önemli olan kazanç sağlamak olduğuna göre burasının değerleneceği ön görülür. Taşıdığı potansiyele bakılır.Belli bir zaman geçtikten sonra kazanacağı değer önceden bilinir duruma geir ise risk azalır. Beklenti imarın gelmesi ve parselin kayıp yaşamadan inşaat yapılır konum kazanmasıdır. Metraj ne kadar büyük olursa risk ve kar da o denli büyür. Randevu üzerine parsel gösterilir. Bu işlem Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 2003 tarihinde tebliğ edilen 8 Temmuz tarihli yönetmeliğine uygun olarak gösterilir, bilgi verilir. Güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür.

Bölgenin İmar Durumu

Selimiye ve çevresi gayrimenkulleri yabancılar satın alabilir. Belediye hudutları içinde olduğundan mümkündür. Ancak karşılık esası geçerlidir. Köy statüsünde bulunduğu dönem satın almak yasaktı. Ancak, şirketlerin gayrimenkul satın almaları serbestdir. Bölge Datça Bozburun Plan hükümlerine bağlıdır. Ayrıca çıkarılmış olan yasalarla bütünlük içinde değerlendirilir. 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı yürürlüktedir. Muğla çevresi belediye hudutları dışında kalan bölge içinde kalan parsellere inşaat izini özel şarta bağlıdır. Parsel yola sınırı var ise inşaat yapmak mümkündür. Denizden 100 metre sonrası için ev yapılabilir. Bazı parsellerde iki katlı villa inşaatı yapılabilir. Sitemizde ayrıca bu konuda blog bölümünde detaylı bilgi verilmiştir. Kesin bilgi için yetkili kurum belediyedir.

Danışmanlık Şirketi

Muğla çevresi gayrimenkul sektörü villa daire köy evi müstakil ev imarlı parselleri elektronik ortamda web sitesinden sunmaktadır. Şirketimiz oldukça geniş portföye sahiptir. 2006 yılında yayın yaşamına başlayan resmi stemiz sürekli yeni ilanların kayıt edildiği buna mukabil satılan veya kiralanan eski ilanları silerek güncellemeyi döngü gibi gerçekleştiriyoruz.

Fırsatlar Devam Ediyor

Yüzlerce ilanın yer aldığı portföyümüz 3000 adet üzerinde digital resim eşliğinde sitemizden sunulmaktadır. Etkin kullandığımız sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Marmarisbox Bülteni ücretsiz üyelik sistemiyle izlenebilir. Avantajlarından faydalanmanız önerilir. Portföyümüzde arazi ilanları yanı sıra daire ve kiralik ev bilgileri verilmektedir. Muğla çevresi gayrimenkul ilanları için isteklerinizi lütfen iletebilirsiniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita