Selimiye Satılık Arsa Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Son yılların gözdesi Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa araziler ve konut imarlı gayrimenkul hakkında şirketimiz açıklama yaptı.

Emlak Danışmanı

Konut imarlı Gayrimenlul

 • İlan No
  673
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  775
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Konut İmarlı Satılık Arsalar

Son yılların gözdesi Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa araziler ve konut imarlı gayrimenkul hakkında şirketimiz açıklama yaptı. Selimiye Mahallesinde deniz manzaralı, kıyıya harita mesafesi 280 metre mesafede, 775 metrekare konut imarlı satılık parsel şirketimiz tarafından gayrimenkul sektörüne sunulmaktadır.

Bölgenin İmar Durumu

Datça Bozburun plan hükümlerine tabi olan Muğla Selimiye Köyü'ne imar gelmemiştir. Ancak; Geçiş Dönemi Yapılaşma koşulları yönetmeliği 2008 yılından beri, yönetmelik taleplerini karşılayan parselleri arsalar statüsü konumuna taşımıştır. Yani bir anlamda imarlı vasfına dönüştürmüştür. Böylece; taban oturumu 85m2'yi geçmemek şartıyla yasal villa inşaatına, çekme mesafeleri kurtarıyor ise; yüzme havuzuna, 25 metrekare kullanım alanını geçmeyen, bahçe araç, gereçlerini muhafaza için müştemilat için inşaat müsaadesi verilmektedir. İnşaat ruhsatı, Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Plan hükümlerine uygun, doğaya, mimari yapıya uygun çizilen plan onaylanır, ruhsat verilir, inşaat başlar. Tamamlanınca da yapı kullanma izin belgesi, halk deyimiyle bina ruhsatı verilir.

İnşaat İzini

Bu anlatılanların gerçekleşmesinde olmaz ise olması koşulu; parselin 400 metrekareden yüksek metraj, kadastro yoluna cepheli sınıra sahip, kıyı şeridinden 150m mesafede olması şartıdır. Tarımsal niteliği korunacak alan, sit alanı, kapsamı dışında, bunun yanı sıra köy yerleşim alanı sınırları içinde yer almak mecburiyetleri de vardır. Selimiye satılık arsa anlatılan tüm koşulları karşılayan, konut imarlı şartlarına sahip gayrimenkuldür. Ayrıca apart otel inşaatı için yasal izin almak mümkündür. İnşaat tamamlandıktan sonra işletme ruhsatı alınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Revizyon Planı

Bölgenin 30 yıllık imar çalışmalarında vardığı son aşama 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı olmuştur. Datça Bozburun plan hükümleri ve çıkarılan yönetmelikler geçerli olmakla birlikte bu plan bütün olarak değerlendirilir. Tarihçesini verdiğimiz gelişmelerdeki kısıtlamalar değişikliğe uğramıştır. Mevcut durumda 400m2 ve üzerinde yola cepheli parsellere inşaat izni verilir. Yetkili makam Marmaris Belediyesidir. Deniz manzaralı, doğa içinde, alt yapı hizmetleri tamamlanmış arsa hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşınız.

Selimiye Marmaris

Şirketimiz Muğla çevresi, Selimiye Köyü profesyonel danışmanlık hizmetini 27 yılı aşan süren beri vermektedir. Şirketimiz Ticaret odasına kuruluşundan beri üyedir. 2008 yılında geçiş dönemi yapılaşma koşullarının yürürlüğe girmesi üzerine, yeni sitesini yayına aldı. Köy hakkında daha çok bilgi vermeye yönelik ihtiyaç üzerine site hazırlandı. Aktif olarak yayınlanmaktadır. Her iki sitede ayni ilan numarası fakat farklı benzersiz içerik ile yayınlanmaktadır. Dileğimiz alıcıyla satıcının buluştuğu sektör adresi olarak güvenli alışveriştir.

Danışmanlık Şirketi

Satıcının, mülkünü hızlı, zamanında satabilmesi, alıcının da; satış öncesi bilgilere, alternatiflere sahip olması yararlıdır. Kayıt edilen ilanlarımız hakkında Bülten veya sosyal medya hesaplarımızdan duyuruları izleyebilir, ücretsiz Bültenimize üyemiz olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi; firmamız Muğla Marmaris güney sahilleri satılık kiralık daire konut ve arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul bilgileri ilanları sizlere güncellenerek sunuluyor. Danışmak kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita