Selimiye Satılık Arsa Deniz Manzaralı // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa parseli şirketimiz tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa Deniz Manzaralı

 • İlan No
  531
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  380
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Satılık Arsa

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa parseli şirketimiz tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu. Marmaris'e 40 km uzaklıkta bulunan Selimiye Mahallesinde, deniz gören, 380 metrekare parsel satışa çıkarılmıştır. Lokasyon açısından önemli mevkide bulunan arsa değerlidir. Parsel 400m2 altında olması dezavantaj gibi görünse de, yan parsellerden alım yapılması durumunda değerine değer katılır. Keza bu parseli komşu parselin alması da avantajı devam ettirecektir.

İmar Durumu

Arsaların değeri metraj konum mevki ve imar durumu ile belirlenir. Nitekim, GDYK Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterleri karşılandığı için zamanında ev yapama olanağı vardı. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü 30 Mart yerel seçimleri ardından kapatıldı. Böylece G.D.Y.K  hükmünü yitirdi. Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Yasa gereği Selimiye Köy statüsünden çıkarıldı ve mahalle oldu. Yetki Marmaris Belediyesine verildi. 1/25.000 ölçekli revizyon planı onaylandı. Selimiye Mahallesi; Datça Bozburun Plan hükümlerine ve bağlayıcı yönetmelikler kapsamnda değerlendirilir. Burada, yapıların nasıl yapılacağı ayrıntılı tanımlanmıştır. Marmaris Belediyesi Revizyon Planı hükümlerine göre, inşaat izni, tamamlanan yapılar içib iskan belgelerini vermeye yetkilidir. 

İmar Durum Belgesi

Arsaların satılmasını alınmasını hızlandıran kolaylaştıran İDB'dir. Yani İmar Durum Belgesi. Bu belgeyle arsanızın özelliklerini, imar durumunu, konut veya otel inşaatının yapılmasını ya da yapılamıyacağını, sit alanı gibi hangi niteliklerin bulunduğunu öğrenirsiniz. Yani bu belge arsanın MR raporudur. Ne var ne yok tanımlar. Ruhsat yerine geçmez ve bir yıl süre için bilgi verir. Ancak ruhsat yerine geçmese de resmi bir belge oluğundan satışın hızlı gerçekleşmesini sağlar. Satışa çıkarılan arsa hakkında Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden bilgi alabilirsiniz. Randevu üzerine firmamız yetkilisi yer gösterme tutanağı ile parsel gösterilir, bilgi verilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir.

Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi 

01.01.1994 tarihinde şirketimiz kuruldu. 28 yıldır profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti veriyoruz. Deneyimlerimizden faydalanmak istiyorsanız lütfen bizimle temas kurunuz. Konusunda uzman, bilgi birikimi ve vizyonu ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızdan faydalanmanızı öneriyoruz. Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan Selimiyebox Bülteni 'ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Selimiye satılık arsa için sorularınız, istekleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları şirketimize aittir ve kısmen veya tamamen alıntı yapmak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita