Selimiye Satılık Arsa Tarla // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından yatırımcılara yatırıma yönelik parseli duyuruyor. 

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa Tarla

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  83
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  641
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından yatırımcılara yatırıma yönelik parseli duyuruyor. Tapu kaydında cinsi tarla niteliğine sahip gayrimenkul. Ana caddeye parselin uzaklığı 42 metredir. Arsanın hemen yakınında yüzme havuzlu villa komşu olarak yer almaktadır. Arsanın kadastro yolu henüz bulunmamaktadır. Kadastro çalışması tamamlanmış, tapudan tescili yapılmış olan arsanın, imar çalışmaları sonuçlandığında prim yapma özelliği potansiyel olarak vardır.

Mevcut durumda kadastro yoluna cephesi bulunmadığındaninşaata izin alınamaz. Ancak belirttiğimiz nedenlerle yatırımcılar için ideal özelliktedir. Kullanım açısından badem, zeytin ağacı yetiştirmek, arı kovanı yerleştirmek,uygundur. 

Satilik kiralik daire konut arsa villa ve müstakil ev taleplerinizi lütfen Gönenç Emlak Marmaris merkez ofisimize iletiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun. Detay bilgileri Selimiye için hazırladığımız : www.selimiyeemlak.net sitesinden alabilirsiniz.

İmar Durumu

Tarihçeaçısından bakılınca belirgin dönemler dikkat çeker. En önemli evre, muhtar senedinden resmi tapu aşamasına geçiştir. Kadastro uygulaması sonucu eski tapularda yer alan cenubunda Hacı İsmail Oğulları, şimalinde Mehmet Alizadeler gibi tarifle tanınlanan parsel sınırları yerini günümüz modern kadastro sınırlarına bırakmış, bu süreç tamamlanmıştır.

Datça Bozburun Plan Hükümlerine tabi olan Selimiye Köyü, Bayındırlık Bakanlığı İl İmar ve İskan Dairesi Müdürlüğü' nden alınacak izin ile inşaat yapabiliyordu. Proje hazırlanır inşaat ruhsatı alınır, yapı tamlanınca işlem tapuya da işlenirdi.

Kaçak yapıların bir kısmının yıkıldığı, yeni yapılacakların önlenmeye çalışıldığı önemli aşama, İl Özel İdare Müdürlüğü dönemidir. G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Kuralları ile Selimiyede  çok hızlı yapılaşma yaşanmıştır. Kriterlere uygun olan araziler bu dönemde arsa statüsü kazanmıştır.

İçinde bulunduğumuz süreç Yerel seçimler ardından Muğla'nın Büyük Şehir Belediyesi ilan edilmesi dönemidir. İl Özel idare Müdürlüğü kapatılmış, Selimiye için inşaat-ruhsat-iskan yetki leri Marmaris Belediyesi'ne verilmiştir. Selimiye Köy statüsünden Mahalle konumuna getirilmiştir. Bir ay sonra, 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanmıştır.

Gönenç Emlak

İmar çalışmalarında yaşanılan bu evreler, 24 Yaşında olan Gönenç Emlak Şirketi uzman danışmanları tarafından izlenmiş, her evresinde mevzuata uygun servis verilmiştir. Bilgi birikim ve deneyim sahibi uzman danışmanlarımız bölgede faaliyetlerini sürdürmektedir. Selimiye Mahallesinde gayrimenkul sahibi olarak değerini öğrenmek, satmak istenilirse güvenli-dürüst  işlem için danışmanız önerilir.  Firma sloganımız; Danışmak Kazandırır. 

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita