Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar gayrimenkul yatırımcıları ve kentlerden gelenler için oldukça revaçta olduğu Gönenç Emlak Şirketi tarafından açıklandı.

Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

selimiye satılık arsalar

Selimiye Satılık Parseller

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar bölgede gayrimenkul yatırımcıları ve büyük kentlerden gelenler için oldukça revaçta olduğu Gönenç Emlak Şirketi tarafından açıklandı. Çünkü Marmaris ve yakın çevresi parsellerin fiyatlarında çok ciddi yükselme yaşadı. Hala fırsatlar var. Ancak; geçmişin geometrik katlama yaparak kazandıran gayrimenkul potansiyeli yok. Selimiye satılık arsa ve yatırım uygun arazi tarla tipi gayrimenkul fiyatları için standart metrekare fiyatı söylemek doğru değil. Çünkü her parsel özel olarak değerlendirilir. Selimiyeemlak.net sitemizde satışa sunulan yüz adete yakın parsel yer almaktadır. İzlediğiniz sitemizde Selimiye bölgesi ilanları zengin içerikle sunulmaktadır. İlgilenenlerin izlemesi önerilir.

Manzara, metraj, mevki, imar durumu gibi etmenler, fiyatın oluşumunda doğrudan etkendir. Kaldı ki; Selimiye satılık evler konusunda revizyon planı ve imar barışı sonrası kaçak yapılar yasal konum kazanması ile satış fiyatları üzerinde basınç oluştu. Sonuc olarak fiyatların yukarıya doğru tırmanışına ivme kazanmasına nedeni sağlandı. Peki, Marmaris ve yakın çevresinde bulunan arsaların durumu nedir? Bakalım.

Marmaris Satılık Parseller

Son 25 yıl içerisinde yaşanılan hızlı yapılaşma sonucu Marmaris Emlak piyasasında inşaata uygun satılık parsel bulmak güçleşti. Beldibi, İçmeler, Armutalan ve Turunç hala satılık tek tük kalmış parseller sunabilmektedir. Marmaris ise; Bağlıiçi Mevki dışında nerede ise bitiş noktasına yaklaşmış durumdadır. İmar gelişmesi sebebiyle 20-30 yasında iki katlı evler yıkılarak mevki durumuna göre 3-5 katlı apartmanlar yapılmak üzere kentsel dönüşüm süreci yaşamaktadır. Yani bir anlamda yenileme zorunlu olarak yaşanıyor. Bu süreç sebebiyle arsa payı maliyetleri bir hayli artarak satış fiyatlarını yükselmiştir denilebilir. Yapı kalitesi artmış, depreme dayanıklı inşaatlar sebebiyle güvenlik pozitif yönde gelişmiştir. Birinci el yeni inşa edilen binaların görünümündeki estetik, genel görünümü de etkilemiştir. Marmaris yapısal yüzünü, değişimle yenilemektedir.

Bağlıiçi Mevkisi 400-500 m2 parsel satış fiyatı yaklaşık olarak metrekaresi, 950-2.000-TL tutarında fiyat etiketi taşımaktadır. Yap-sat dönemi tamamlanmış olduğundan ticarete uygun parsel bu bölgede görünmemektedir. Müstakil ev sahibi olmak isteyen ailelere bu tip parseller idealdir. Anahtar teslim villa satış fiyatları 1.750.000-TL ile 5.500.000-TL aralığında değişmektedir. Metraj, kalite ve mevki parametrelerine göre fiyatlar değişir. Bölgede 5.000.000- 14.000.000-TL fiyatlarla satışa sunduğumuz rezidanslar vardır. Marmaris'in en büyük evi, 20.000.000-TL fiyatla fortföyümüzde yer almaktadır.

Beldibi

En çok ana caddeye yakın mevkideki parseller talep almaktadır. İnşaat için genelde %20 imarlı olan mevkilerde 500m2 gibi parseller m2= 1.500-2.ile 500-Türk Lirasıdır. Fiyatlar borsa gibi hareketli olup sürekli artış görülmektedir. Gökbel; sakin doğa içinde özelliği ile yatırım değeri taşıyan parsellerin satışı izlenmektedir.

Armutalan

Merkezde ve Camiavlu mahallelerinde satılık parseller sunmaktadır. İkiz villa veya üç katlı apartman yapılması mümkündür. Daha büyük metraja sahip parsellerde butik siteler tercih edilir.

İçmeler

Merkez için süreç tamamlanmış gibi görünmektedir. Denizden birkaç km mesafede imara en geç açılan Zeytin Kısığı gibi mevkilerinde satışa çıkarılan parseller vardır. Ancak, ekonomik, makul fiyatlı parsel bulmak kolay değildir. İçmelerde de dönüşün süreci hızla ilerlemektedir.

Fırsatlar Bitmez

Gönenç Emlak Şirketi 25 yıl üstünde süredir Marmaris emlak piyasasına hizmet sunmaktadır. Türkiye güney sahilleri satılık kiralık gayrimenkul ilanlarını portföyümüz üstünden portföyün önemli bölümünü elektronik ortamda veriyoruz. Marmaris satılık arsalar ilanları düzenli güncellenerek  izlediğiniz Gönenç Emlak Şirketi resmi sitemizden yayınlanmaktadır.