Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar gayrimenkul yatırımcıları ve kentlerden gelenler için oldukça revaçta olduğu şirketimiz tarafından açıklandı.

Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

selimiye satılık arsalar

Selimiye Satılık Parseller

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar bölgede gayrimenkul yatırımcıları ve büyük kentlerden gelenler için oldukça revaçta olduğu şirketi tarafından açıklandı. Çünkü Marmaris ve yakın çevresi parsellerin fiyatlarında çok ciddi yükselme yaşadı. Hala fırsatlar var. Ancak; geçmişin geometrik katlamayla kazandıran gayrimenkul potansiyeli yok. Selimiye satılık arsa ve yatırım uygun arazi tarla tipi gayrimenkul fiyatları için standart metrekare fiyatı söylemek doğru değil. Çünkü her parsel özel değerlendirilir. Selimiyeemlak.net sitemizde satışa sunulan yüz adete yakın parsel yer almaktadır. İzlediğiniz sitemizde Selimiye bölgesi ilanları zengin içerikle sunulmaktadır. İlgilenenlerin izlemesi önerilir.

Manzara, metraj, mevki, imar durumu gibi etmenler, fiyatın oluşumunda doğrudan etkendir. Kaldı ki; Selimiye satılık evler konusunda revizyon planı ve imar barışı sonrası kaçak yapılar yasal konum kazanması ile satış fiyatları üzerinde basınç oluştu. Sonuc, fiyatların yukarıya doğru tırmanışına ivme kazanmasına nedeni sağlandı. Peki, ilçe çevresi ve yakın çevresinde bulunan arsaların durumu nedir? Bakalım.

Satılık Parseller

Son 25 yıl içerisinde yaşanılan hızlı yapılaşma sonucu Marmaris gayrimenkul piyasasında inşaata uygun satışa sunulan parsel bulmak güçleşti. Beldibi, İçmeler, Armutalan ve Turunç hala satılık tek tük kalmış parseller sunabilmektedir. Marmaris ise; Bağlıiçi Mevki dışında nerede ise sıfır noktasına yaklaşmış durumdadır. İmar gelişmesi sebebiyle 20-30 yasında iki katlı evler yıkılarak mevki durumuna göre 3-5 katlı apartmanlar yapılmak üzere kentsel dönüşüm süreci yaşamaktadır. Yani bir anlamda yenileme zorunlu yaşanıyor. Bu süreç sebebiyle arsa payı maliyetleri bir hayli yükselerek satış fiyatlarının yükselmesine neden oldu denilebilir. Yapı kalitesi artmış, depreme dayanıklı inşaatlar sebebiyle güvenlik pozitif yöndene dönmüştür. Birinci el yeni inşa edilen binaların görünümündeki estetik, genel görünümü de etkilemiştir. Marmaris yapısal yüzünü, kentsel değişimle yenilemektedir.

Bağlıiçi Mevkisi 400-500 m2 parsel satış fiyatı yaklaşık metrekaresi, 950-2.000-TL tutarında fiyat etiketi taşımaktadır. Yap-sat dönemi tamamlanmış olduğundan ticarete uygun parsel bu bölgede görünmemektedir. Müstakil ev sahibi olmak isteyenler için bu tip parseller idealdir. Anahtar teslim villa satış fiyatları 1.750.000-TL seviyesiyle 5.500.000-TL aralığında izlenmektedir. Metraj, kalite ve mevki parametrelerine göre fiyatlar farklıdır. Bölgede 5.000.000- 14.000.000-TL fiyatlarla satışa sunduğumuz rezidanslar vardır. Marmaris'in en büyük evi, 26.000.000-TL fiyatla fortföyümüzde yer almaktadır.

Beldibi

En çok ana caddeye yakın mevkideki parseller talep almaktadır. İnşaat için genelde %20 imarlı olan mevkilerde 500m2 gibi parseller m2= 1.500 seviyesiyle 3.500-Türk Lirasıdır. Fiyatlar borsa gibi hareketli olup sürekli artış görülmektedir. Gökbel; sakin doğa içinde özelliğiyle yatırım değeri taşıyan parsellerin satışı izlenmektedir.

Armutalan

Merkezde ve Camiavlu mahallelerinde az da olsa parseller sunmaktadır. İkiz villa veya üç katlı apartman yapılması mümkündür. Daha büyük metraja sahip parsellerde butik siteler tercih edilir.

İçmeler

Merkez için süreç tamamlanmış gibi görünmektedir. Denizden birkaç km mesafede imara en geç açılan Zeytin Kısığı gibi mevkilerinde satışa çıkarılan parseller vardır. Ancak, ekonomik, makul fiyatlı parsel bulmak kolay değildir. İçmelerde de dönüşün süreci hızla genişlemektedir.

Fırsatlar Bitmez

Gönenç Danışmanlık Şirketi 26 yıl üstünde süredir ilçemiz gayrimenkul piyasasına hizmet sunmaktadır. Türkiye güney sahilleri gayrimenkul ilanlarını portföyümüz üstünden portföyün önemli bölümünü elektronik ortamda veriyoruz. Marmaris satılık arsalar ilanları düzenli güncellenerek  izlediğiniz şirketimizin resmi sitemizden yayınlanmaktadır.