Selimiye Satılık Emlak // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Selimiye satılık emlak arsa parseli deniz manzaralı ve orman ile sınır komşudur.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Emlak

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  515
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  3000
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık İlanı

Marmaris Selimiye satılık emlak arsa parseli deniz manzaralı ve orman ile sınır komşudur. Köy Gelişme Alanı K.G.A. kapsamı içindedir. Kadastro yoluna cephel komşu parsellerden sanın alma ile tevhit işlemi neticesinde villa inşaatı mümkündür.Yatırım açısından potansiyeli olan arsadır.

Satılık Gayrimenkul Piyasası

Gayrimenkul satın almak isteyenler için öncelikle amaç önemlidir. Yapacağınız alış verişin amacınıza uygun olması gerekir. Örneğin; konut inşaatı yapmayı düşünüyorsanız aradığınız parselin asgari 450-500 metrekare olması gerekir. Denizden mesafesi 150 metre olmalıdır. Kıyı Kenar Şerit Kanunu kriterine parsel uymalıdır. Kadastro yoluna en azından bir cephesi sınır olmalı. Ruhsat alabilmek için kısıtlı alanların dışında mevkide bulunmalıdır. Marjinal tarım alanına inşaat izini verilebilir. Böyle bir parselin satış fiyatı, metraj büyüklüğü, konumu, mevki gibi parametrelere göre asgari 350-400.000-TL seviyesinden başla 400.000-USD fiyata kadar gidebilir. Keza turistik tesis inşaatı için onun kriterlerine uygun parseller bakılmalıdır.

Amacınız ziraat yapmak ise, aldığınıza uygun parsellerde dikkat edeceğiniz en önemli konu kadastro yoluna sınırının olmasıdır. Büyüklük olarak da 1000 metrekareden baslayan büyüklüklerde parseller size uygun olacaktır. Su ve elektrik alt yapısı bulunduğundan ziraat yapılması güç değildir. Sadece toprağı ekerek biçmek değil, nar, zeytin, badem yetiştirmek mümkündür. Bu durumda daha yüksek metrajlı arsaların tercih edilmesi daha uygundur. Bu tip gayrimenkul edinmek için asgari 350-400.000-TL fiyat ile başlayan parselleri satın alabilirsiniz.

Yatırım amacınıza uygun gayrimenkuller satın almak isterseniz şansınızın daha yüksek olduğunu belirtelim. Burada önemli olan fırsatlara ulaşabilmektir. Fiyatlar ne kadar makul olursa kazancınız o denli yüksek olur. Bu konuda alırken kazanılır özdeyişi geçerlidir. !/25.000 ölçekli revizyon imar planı birçok kolaylıkları getirdi. Kadastro yolu olmayan parseller ancak fiyatı nedeniyle tercih edilir. Yola sınır cepheli metrajı büyük, hisseli olmayan resmi tapulu gayrimenkul kesinlikle kazandırır. Fiyatlar oldukça değişkendir. Parsel fiyatları imarsız, sit alanı dışında bulunan parsellerde 200-TL metrekare fiyatıyla alınması iyi fiyattır.

Tavsiyemiz

Yatırımcılara imarlı ve imarsız olarak ayırdığınız gayrimenkullerden fırsatları izlemeleri önerilir. Yatırım amacıyla arazi almak isteyenlere tavsiyemiz sahibinden satılık arsa olarak 519 numaralı yayınladığımız ilandır. Parselin büyüklüğü yola cephe sınırı bulunan tapusu bir kişi adına kayıtlı gayrimenkul bize göre önemli fırsattır. İlgilenenler sahibi ile tarafımızdan görüştürülür. Ailemize ait olan bu parsel hakkında detaylı bilgileri firmamız kurucusu Kemal Gönenç sunmaktadır. 

Selimiye Gönenç Emlak Şirketi

01.01.1994 tarihinde kurulan firmamız halen ayni adresinde Datça'dan Fethiye sahil kuşağında profesyonel danışmanlık hizmeti  vermektedir. Selimiye gayrimenkul piyasasında muhtar senedi ile satış işlemleri yapıldı. Kadastro geçerek resmi tapuların verilmesi döneminde de pazarlama çalışmaları gerçekleştirdik. 27 yılı aşan süredir gayrimenkul satış süreci yönetiyoruz. İlkemiz öncelikle dürüst ticarettir. Artık firmamız danışmanlık yanı sıra alım satım ile iştigal etmektedir.

Lütfen sorularınız, istekleriniz için iletişim bölümünden bize ulaşınız. Randevu alınarak şirketimiz yetkilisi tarafından satılık arsa gösterilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Lütfen daha fazla sorularınız için bize ulaşınız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita