Selimiye Satılık Emlak Arsalar

Selimiye mahallesi denize yakın resmi tapulu parsel satılıktır.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Emlak Arsalar

 • İlan No
  503
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1904
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris Selimiye

Marmaris'e 40km mesafede bulunan Selimiye mahallesi denize yakın resmi tapulu parsel satılıktır. bilindiği gibi Belediye hudutları dışında kalan köylerde kadastro çalışmaları devam etmekte ve çoğunda da tamamlanmıştır. İmar ise tamamlanmamıştır. Kaçak yapılaşmayı önleme ve köylünün ihtiyaçlarına yanıt verme amacıyla, G.D.Y.K. Geçiş dönemi yapılaşma koşulları'nda yönetmelikte değişiklik yapılmıştır.

İmar Durumu ve Tarihçesi

Çok basit olarak, kadastro yoluna cephesi, denizden 150m mesafede bulunması ve K.Y.A Köy yerleşim Alanı kapsamında, 400m2 den az olmayan parsellere villa ya da apart otel inşaatı yasal izini verilmekteydi. Anlamı, bu şartlara haiz olan arazilerin arsa statüsü kazanmasıdır. Bu şartlara sahip olmayan parseller imarın gelmesini bekleme durumundadır. Eğer 18nci madde uygulanacak ise, arazinin %40 oranında kamu yararına terkinden sonra arazi, arsa statüsüne geçecektir.

Mevcut durumda 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylanmıştır. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü yetkileri devir edilmiştir. Marmaris Belediyesi yetkilidir. datça Bozburun Plan Hükümleri ve ilişkin yönetmelikler geçerlidir.

İmar Durum Belgesi

Arsanızı satmak istediğinizde alıcı durumunda olanlara ne anlatırsanız anlatın şüphe ile bakılır. Ancak, resmi belge konuşacak söz bırakmaz net bilgidir. Konut inşaatı yapılır mı? Acaba parsel sit alanı kapsamında mıdır? Burada yanıtlar yer alır. Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne müracaat ederek bu belge alınabilir. Bir yıl geçerliliği vardır. satışı hızlandırıcı etkisi tartışılmaz. Öneri bizden. Gerisi size kalmış.

Gönenç Emlak

Şirket yetkilimiz tarafından satılık parsel randevu alınarak yerinde gösterilir. 2003 yılında T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tebliğine uygun prosedür izlenir. Tebliğ gereği ücret alınmaz. Ancak, parseli gören ve gösteren arasında tutanak tanzin edilerek imzalanır. Hizmet kayıt altına alınmış olur. Güvenli alışveriş için ilkemiz alıcı ve satıcıyı karşılıklı görüşmektir. Lütfen detay bilgi için bize aşağıdaki iletişim sayfamızdan  soru ve isteklerinizi iletiniz. Bölgeden haberler almak isterseniz Bülten ücretsiz üyelikformuna adınızı ve e-posta adresini yazmanız yeterli olacaktır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita