Selimiye Satılık Emlak Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e kırk kilometre mesafede bulunan Selimiye satılık emlak arsalar ile denize yakın resmi tapulu parsel satılıktır.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Emlak Arsalar

 • İlan No
  503
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1904
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Parseller

Marmaris'e kırk kilometre mesafede bulunan Selimiye satılık emlak arsalar ile denize yakın resmi tapulu parsel satılıktır. Bilindiği gibi Belediye hudutları dışında kalan köylerde kadastro çalışmaları devam etmektedir. Nerede ise çalışmalar tamamlanmıştır. İmar konusundaki faaliyetler devam etmektedir. Kaçak yapılaşmayı önleme ve köylünün ihtiyaçlarına yanıt verme amacıyla, Geçiş dönemi yapılaşma koşullarında yönetmelikte değişiklik yapılmıştır. Revizyon planı onaylanmıştır. 

İmar Durumu ve Tarihçesi

Çok basit olarak, kadastro yoluna cephesi, denizden 150 metre mesafede bulunması ve Köy Yerleşim Alanı kapsamında, 400 metrekare ve üzerinde metrajı olan parsellere villa ya da apart otel inşaatı yasal izini verilmekteydi. Anlamı, bu şartlara haiz olan arazilerin arsa statüsü kazanmasıdır. Bu şartlara sahip olmayan parseller imarın gelmesini bekleme durumundadır. Eğer on sekizinci madde uygulanacak ise, parselin %40 oranında kamu yararına terk edilmesi gerekir. Ancak, sonra arazinin konumu arsa statüsüne geçecektir.

İmar Planı

Mevcut durumda 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylanmıştır. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü yetkileri devir edilmiştir. Devir nedeni Muğla ilinin Büyük Şehir Belediye yönetimine geçmesidir. İmar çalışmalarında Marmaris Belediyesine yetki verilmiştir. Datça Bozburun Plan Hükümleri ve ilişkin yönetmelikler geçerlidir.

İmar Durum Belgesi

Arsanızı satmak istediğinizde alıcıya ne anlatırsanız anlatın şüphe ile bakılır. Ancak, resmi belge sunulur ise şüphe biter. Konut inşaatı yapılır mı? Acaba parsel yasak inşaat alanı kapsamında mıdır? Oysa bu belgede tüm yanıtlar yer alır. Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne müracaat ederek bu belge alınabilir. Bir yıl geçerliliği vardır. Satışı hızlandırıcı etkisi tartışılmaz. Öneri bizden. Gerisi size kalmış.

Gönenç Emlak Danışmanlık Firması

Şirket yetkilimiz tarafından satılık parsel randevu alınarak yerinde gösterilir. 2003 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tebliğine uygun prosedür izlenir. Tebliğ gereği ücret alınmaz.Marmaris merkez dışına gidilecek ise kilometre mesafe hesabına göre ücret alınır. Bu hesaplama işlemi işe başlamadan önce tespit edilecektir. Parseli gören ve gösteren arasında tutanak tanzim edilerek imzalanır. Hizmet kayıt altına alınmış olur. Güvenli alışveriş için ilkemiz gereği alıcı ve satıcıyı karşılıklı görüşmesi tarafımızdan sağlanır. Lütfen detay bilgi için bize aşağıdaki iletişim sayfamızdan  soru ve isteklerinizi iletiniz. Bölgeden haberler almak isterseniz Marmarisbox Bülten ücretsiz üyelik için formuna adınızı ve e-posta adresini yazmanız yeterli olacaktır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita