Selimiye Satılık Emlak İmarlı Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Müstakil ev villa inşaatı yapmaya yasal olanağına sahip yola cephe sınırlı olan Selimiye satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Emlak İmarlı Arsa

 • İlan No
  359
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  3049
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Gayrimenkul Yatırımı

Muğla Marmaris Selimiye Mahallesi'nde yatırıma uygun arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından satılmaktadır. Marmaris merkeze 40 km uzaklıkta bulunan, Köy Gelişme alanı içinde yer alan, müstakil ev, yazlık konut veya villa inşaatı yapmaya yasal olanağına sahip yola cephe sınırlı olan satılık arsa. Parselin kadastro yoluna cephe sınırı olması nedeniyle arazi imarlı parsel konumu kazanmıştır. Son yıllarda bölgeye yönelik talep patlaması yaşanmıştır. Salgın koşullarında bu talebin hala devam ettiği görülmektedir. Parselinizin hızlı satılmasını istiyorsanız imar durum belgesi çıkarmanız yararlıdır. Detaylı bilgi almak ve sorularınız için lütfen bize ulaşınız.

Bölge ve Selimiye İmar Durumu 

Datça Bozburun plan hükümleri ile daha önce çıkarılmış kanun ve yönetmelikler bir bütün olrak Selimiye için geçerlidir. Nitekim Muğla metropol belediye idare sistemine dahil olunca Marmaris Belediyesi yetkili olmuştur. İnşaat ruhsatı ve iskan (Yapı kullanma izn belgesi) vermeye yetkili sorumluluk almıştır. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanınca belirsizlikler büyük ölçüde ortadan kalkmıştır. İmar çalışmaları devam etmektedir. Bilindiği gibi 1/5.000 ve son olarak 1/1.000 ölçekli uygulama planları tamamlandığında bu süreç de bitecektir. Mevcut çalışmaların nasıl sonuçlanacağı bilinmediğinden risk vardır. Ancak, risk bir anlamda fırsattır. Örneğin 3000m2 civarında taşınmazın %40 oranında kamuya terk edildikten sonra net parsel kalacaktır. Yani 1800m2. Fakat üç adet beheri 600m2 olan parsel ifraz ile kazanılabilir. Veya 450m2 büyüklüğünde dört adet arsa sahibi olabilirsiniz. Oysa bugün satışa çıkarılan taşınmaz bölünemez. Beklenti yüksek prim potansiyelidir. 

Alıcılara Taşınmazın Gösterilmesi

Randevu alınması üzerine firma yetkilisi tarafından alıcılara satılık gayrimenkul gösterilir. Güvenli bir satış için alıcı ile satıcı karşılıklı görüştürülür. Satılık parsele talip olan alıcı ile Özel idare, Tapu müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü'nden belgeler kontrol edilir. Arsaya harita mühendisi getirilerek CPS ile veya kazık çakma ile tesbit işlemi ücreti alıcıya ait olmak üzere yaptırıldıktan sonra satış işlemi yapılacaktır. Bilindiği üzere; kontrol güvene engel değildir. İşlemin tamamlanmasının ardından son kontrollerin satış öncesinde yeniden yapılması önemlidir. 

Selimiye Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi

27 yıldır bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti veriyoruz. Taşınmaz pazarlamasında teknolojik gelişmelerin ışığında değişimi izleyerk uyguluyoruz. Günümüzün modern dijital pazarlama tekniklerini kullanırken stratejik planlama yöntemini uyguluyoruz. Tanıtım ve pazarlama için izlediğiniz resmi sitemizin yanında haber sitesi ve içerik paylaşım platformu sayesinde alıcı satıcı buluşmasını sağlıyoruz. Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; özel olarak müşterilerimiz ve Selimiye sevenlere yönelik hazırladığımız fırsat duyurularısunulan Marmaris Emlak Medya sitemizi  ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sorularınız için her iki sitemizden de bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita