Selimiye Satılık Villa Müstakil Ev // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiyede denize 160 metre mesafede bulunan deniz manzaralı Selimiye satılık villa Gönenç Emlak Şirketi tarafından sektöre sunuldu. 

Emlak Danışmanı

Villa Müstakil Ev

 • İlan No
  668
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  140
 • Oda Sayısı
  3+1
 • Kat Sayısı
  2
 • Bulunduğu Kat
  1+2
 • Bina Yaşı
  10-20
 • Isınma
  Klima+Şömine
 • Banyo Sayısı
  2
Açıklama

Satılık Müstakil Ev

Muğla Marmaris Selimiyede denize 150 metre mesafede bulunan deniz manzaralı Selimiye satılık villa Gönenç Emlak Şirketi tarafından sektöre sunuldu. Müstakil ev ana caddeye 75m, Merkeze ise 400m mesafededir. Marmaris'ten araçla 45 dakikalık uzakta olduğunu belirtelim. Şirketimiz 01.01.1994 yılında kurulduğundan beri Selimiye gayrimenkul piyasasında pazarlama ve satış süreci yönetmektedir. Yatırımcıların, yerli yabancı turistlerin, tatilcilerin yatçıların uğrak yeri Selimiye son yıllarda oldukça popülerdir.Yaşam boyu tatil gibi yaşama  avantajını kazanmak isteyenler, buradan emlak almaya devam ediyor. Biz de tavsiye ediyoruz.

Konut Özellikleri

Selimiye satılık villa özelliklerini söyle tanımlamak mümkündür. Birinci kat 80m2, ikinci kat 60m2 olmak üzere toplam net 140m2'dir. Birinci kat, 37m2 salon,on plan mutfak ,12m2 antre ,5m2 bir adet duş wc, 20m2 teras'dan ibaret olup tavan yüksekliği 2.90'dır. Üst kat, üç adet yatak odası,10m2 banyo ,Balkon 6m2, sahanlık 8m2'dir. Brüt olarak 160m2 kullanım alanına sahiptir. 765m2 bahçe içinde, 16 adet otuzbeş yıllık badem ağacı ile zeytin, iki adet malta eriği, üç erik ağacı, nar, mandalin, limon, benjamin, melissa, çam ağaçlarından oluşan batonik flora mevcuttur. Bahçede ayrıca 6m2 alet edevat için müştemilat bulunmaktadır. Hidraforlu artezyen ile devamlı su temin edilmektedir. Ayrıca şebeke suyu ve iki adet 1250 Lt kapasiteli su deposu vardır.

Ruhsat

Selimiye deniz manzaralı villanın imara geçiş evrakları tamamlanmıştır. Tüm imar harçları ve cezaları ödenmiştir. Ek olarak, 5403 nolu kanun [bkz: geçici 1 nci md.] 'sinden yararlanarak imar affına girmiş durumdadır. Başvurusu, keşfi yapılarak prosedür gereği evrakları tamamlanmıştır. İmar planı ile doğrudan tescil için tüm işlemler yapılmıştır. Son olarak çıkarılan imar barışı kapsamında müstakil ev için ruhsat açısından herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Resmi tapulu, ruhsatlı konut olarak satın alma konusunda kredi olanaklarından yararlanmak mümkündür.

Selimiye İmar Geçmişi

Kadastro çalışmalarının 1980'li yıllarda başladığı Selimiye Köy statüsünde bulunuyordu. Konut inşaatı için izinler T.C. Bayındırlık Bakanlığı Muğla İmar İskan Dairesi Müdürlüğü tarafından veriliyordu. Bu durum, 2008 yılında Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nün G.D.Y.K. (Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları) yönetmeliği ile yeni aşama sağlandı. Nitekim, yapılaşmanın en yoğun yaşandığı dönemdir. 30 Mart yerel seçimleri ardından Muğla Büyük Şehir Belediye İdare Sistemine geçince, Artık, yetkili Marmaris Belediyesi oldu. Yasal olarak 500 kişi ve üzerinde olan köyler Mahalle statüsü kazandı. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı pek çok belirsizliği ortadan kaldırdı. En son olarak imar Barışı uygulaması ile önemli bir sorun çözümlendi. Konutlar legalize oldu.

Selimiye'den Haberler  

Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız firmamıza ait blog ve haber sitelerimizden yararlanmanız mümkündür. Mugla Marmaris Selimiye satılık villa ilanları ve imar bilgileri firma resmi sitesinde verilmektedir. Sorularınız, gündeme alınmasını istediğiniz konularda sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Marmaris Gönenç Emlak

28 yıl üzerinde gayrimenkul sektörüne hizmet vermeye devam eden şirketimiz geniş portföye sahipdir. Marmaris Gönenç Emlak güney sahilleri satılık daire konut arsa arazi villa ada köy evleri otel tipi gayrimenkul bilgilerine yer vermektedir. İnteraktif gayrimenkul bilgi ve ilan sitesi olarak düzenli güncellenmektedir. Yeni kayıt edilen ilanları bültenimizden veya sosyal medya üzerindeki hesaplarımızdan duyurmaktayız. Bültenimize ücretsiz üye olmanızı dileriz. Bilgi edinme öncelik avantajından yararlanızı öneriyoruz. Bu amaçla sayfa alt kısmında yer alan form ile sadece adınızı, e-postanızı iletmeniz yeterlidir. Danışmak Kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.   

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita