Selimiyede Satılık arazi // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris merkezden 45 km mesafedeki Selimiye satılık arazi satışa çıkarıldı.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık arazi

 • İlan No
  324
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  626
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Mahallesi Yatırım Fırsatları

Marmaris merkezden 45 km mesafedeki Selimiye satılık arazi satışa çıkarıldı. Konut imarlı arsa statüsünde olmayan gayrimenkul, yatırım için uygundur. Muğla Özel İdare İl Müdürlüğü'nün G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yeni yönetmeliği bilindiği gibi pek çok araziye konut imarlı arsa statüsü kazandırdı. Satışa çıkarılan emlak ise; K.G.A Köy Gelişme Alanı hudutları içinde kalmaktadır. Ev inşaatı yapılabilmesi için gereken kriterlerden birisi, 5.000m2 asgari yüzölçümüne sahip olmak şartı olduğundan emlak arazi konsepti içinde kalmaktadır. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı ile çalışmalar hızlandı. Muğla İli metropol Belediye idare sistemine geçince inşaat izin yetkisi Marmaris Belediyesine verildi. Ancak; kadastro yoluna cephesi olmayan parsellere henüz inşaat izni verilmemektedir.

Selimiye Gayrimenkul Yatırımı

Ancak Buna karşın; yine de gayrimenkulün sahip olduğu değer mevcuttur. Badem, zeytin ağacı yetiştirmek, arı kovanı yerleştirmek, karavan ile kullanım gibi muhtelif amaçlarla değerlendirilebilir. Kaldı ki; imar çalışmaları sonuçlandığında yeni değer oluşacağından yatırıma potansiyel açıdan olumlu bakılabilir. Sormak istediğiniz; Selimiye satılık arsalar konusunda, daha detay bilgiler iletebiliriz. Arazi kadastro uygulaması tamamlanmış ve resmi tapuludur.

Selimiye Marmaris Gönenç Emlak Şirketi

27 yıl üzerinde profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte olan şirketimiz Marmaris çevresi ve Selimiye Köyü için özel önem vermektedir. Gayrimenkul sektöründe kendi talebini yaratan bölgeler kapsamında olduğundan ilgimiz taleple doğru orantılıdır. İnteraktif bilgi bankası niteliğinde sitemiz alıcı ve satıcı buluşma platformu oluşturmaktadır. Öneri, eleştiri, yorum ve istekleriniz platformun yönünü belirleyecek zenginliğe katkıdır. Lütfen isteklerinizi iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita