Söğüt Satılık Arsa Arazi // Gönenç Emlak Marmaris

Cumhuriyet Mahallesi'nde denizden 200 metre mesafe uzaklıkta önü kapanmaz deniz orman manzaralı satılık arsa arazi. 

Emlak Danışmanı

Söğüt Satılık Arsa Arazi

 • İlan No
  354
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  602
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Söğüt Satılık Araziler

Cumhuriyet Mahallesi'nde denizden 200 metre mesafe uzaklıkta önü kapanmaz  deniz orman manzaralı satılık arsa arazi. İmarsız, yolu olmayan yatırımlık gayrimenkul. Son yılların önem kazanarak öne çıkan yerleşim bölgesi. Özellikle Saranda (Cumhuriyet) Mahallesi bölgede ciddi talep almaktadır. Kıyıda balıkçı lokantalarının  bulunduğu yöreye özgü bahçeli müstakil evler dikkat çekicidir. Marmaris merkezden araçla 35-40 dakika araç yolculuğu ile ulaşılır. Daha önce köy olan Söğüt yasal olarak Mahalle ilan edilmiştir. Yasa gereği 500 kişi ve üzeri sürekli ikamet edenlerin yaşadığı köyler Büyük Şehir Belediye sisteminde Mahalle statüsü kazandı.

Söğüt Cumhuriyet Mahallesi

Denizden 200 metre mesafe uzaklıkta, önü kapanmaz, deniz, orman manzaralı arsa. Kadastro yoluna yakın olan gayrimenkul çevresinde evler mevcuttur. Yatırımcılar için orta vade gayrimenkul yatırımı için  ideal olduğu söylenebilir. Randevu ile gayrimenkul gösterilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Bulunduğu mevki açısından değerlidir. Ancak; kadastro yoluna cephesi olmadığı için avantajlı değildir. İmar geldiği zaman prim yapma potansiyeli yüksektir. Gayrimenkul yamaçta bulunduğu için doğa manzaralıdır.

İmar Geçmişi ve Durumu

Bu bölgede Muhtar senedi ile gayrimenkul satış dönemi kapanmıştır. Çünkü kadastro geçmiştir. Parsellerin resmi tapusu vardır. İmar açısından Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Yetki açısından önce Muğla Bayındırlık İl İmar Dairesi Müdürlüğü, ardından Özel İdare sorumluydu. 30 Mart seçimlerinden sonra Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi olunca, yetki Marmaris Belediyesine verildi. Bir ay sonra da 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı onaylandı. Böylece kaçak yapılaşmanın önüne geçilmiş oldu. İmar barışının gelmesi üzerine ise mevcut yapılar yasal statü kazandı. 

Taşınmaz Yer Gösterme İşlemi

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 59 Numaralı 2003 tarihinde yayınladığı tebliğ ile prosedürü açıklamıştır. Satın almak istediğiniz gayrimenkul için yeri gösteren ve gören arasında yer gösterme belgesi düzenlenir. İki nüsha tanzim edilen bu belge ile verilen hizmet kayıt altına alınır. Bu işlem için ücret alınmaz. Ancak; tutanak düzenlenmesine itiraz edenlere hiç bir hizmet verilmez. 

Güvenli İşlem İhmal Edilemez

Belgenin imzalanarak suretlerinin taraflara verilmesi ardından gayrimenkul gösterilir. Parsel satışlarında her iki tarafa tavsiyemiz, mühendis tarafından kazık çakma yöntemi ile veya GPS kullanarak kesin tespit yapılmasıdır. Deneyimlerimizle gördük ki; bazen mülk sahibi bile yerini tam bilmemektedir. Güvenli alışveriş için bu işlemin yapılması gerektiğini önemle bildiriyoruz.

Gönenç Danışmanlık Şirket Avantajları

Müstakil ev, köy evi gibi gayrimenkul bilgileri portföyümüzde mevcuttur. 1994 tarihinden beri bölgede hizmet veriyoruz. İlan bilgilerini firmamıza ait yönetilen haber sitelerinden, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Akıllı telefonlardan portföyümüzü izlemeniz mümkündür. Yazlık daire konut arsa talepleriniz için Gönenç Emlak merkez ofisimizle lütfen irtibat kurunuz. Danışmak kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita