Söğüt Satılık Arsa Muğla // Gönenç Emlak Marmaris

Gönenç Emlak Şirketi Söğüt satılık arsa Muğla ilanları ve Söğütte arsalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Emlak Danışmanı

Söğüt Satılık Arsa Muğla

 • İlan No
  701
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  735
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Söğüt Mahallesi

Gönenç Emlak Şirketi Söğüt satılık arsa Muğla ilanları ve Söğütte arsalar hakkında bilgiler verilmektedir. Bayır veya Bozburun'dan ulaşılan Söğüt, Marmaristen araçla 40-50 dakika mesafededir. Cumhuriyet ve Şirinyer sahil yerleşim alanları önemlidir. Sahillerde küçük balıkçı lokantaları ve turizme yönelik işletmeler yer almaktadır. Elektrik, su vb altyapı hizmetleri büyük ölçüde tamamlanmıştır. Muhtarlık vardır.

İmar Durumu

30 Mart yerel seçimleri ardından uygulanacak olan; 6360 No'lu Kanun 6/12/2012tarihli, 28489 Sayılı resmi gazetede yayınlandı. Muğla Büyük Şehir Belediye statüsüne geçti. Nüfusu 500 kişi üzerinde olan köyler mahalle ilan edildi. 2007 nüfus sayımında 2500 kişi olan Söğüt Mahallesi Marmaris Belediyesine bağlandı. Söğüt satılık arsa imar konumu açısından; Datça Bozburun plan hükümlerine tabidir. 1/25000 ölçekli Revizyon Planı 30 Nisan 2014 tarihinde Marmariste Belediyede askıdan indirilmişti. Tüzel ve bireysel itirazlar yapılmış, değerlendirilmiştir. Nitekim ardında da onay gerçekleşti.

Belediye Yetkisi

Bilindiği gibi, önceleri, Muğla Bayındırlık İmar ve İskan Bakanlığı İl Müdürlüğü, daha sonra İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yetkisinde imar çalışmaları sürdürülmüş, hatta G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği ile kriterlere uygun arsalara yapılaşma izinleri verilmiş ancak; 6360 sayılı kanun ile Özel idarenin kapatılması üzerine Marmaris Belediyesi yetkilendirilmiştir.

Alıcılara Arsanın Gösterilmesi

Söğüt satılık arsa Doğa içinde eşsiz manzaralı villa parseli olarak şirketimiz tarafından emlak sektörüne sunulmuştur. 735m2 net parsel olan arsa, deniz manzarasına sahiptir. Önü kapanmaz özelliği ile dikkat çekmektedir. Müstakil şahıs tapulu olan arsa istek üzerine gösterilir. Bu işlem T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarihli tebliğine uygun olarak yapılır. Şirket yetkilisi ile talip olanlar tutanak tanzim edilerek işlem belgelenir. Arsa yerinde veya çap ile haritadan gösterilir, bilgi verilir. Bu işlemlerden ücret alınmaz.

Gönenç Emlak Marmaris

Şirketimiz 27 yıl üzerinde süreden beri bölgemizde profesyonel danışmanlık hizmetini aralıksız olarak sürdürmektedir. Henüz kadastrolama işlemlerinin başladığı, satışların çoğunun muhtar senedi ile kullanım haklarının devir edilerek satıldığı günlerden beri gayrimenkul alım satım faaliyeti veriliyor. Muğla Marmaris Gönenç Emlak sahillerde satilik kiralik daire konut ve Marmaris emlak arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul bilgilerini portföyünden devamlı güncellenerek vermektedir. Söğüt satılık arsa yanı sıra, en yoğun talep Marmariste satilik daire ile Marmariste kiralik ev ilanları hızla güncelleme yapılarak müstakil ev köy evi yazlik konut satilik villa bilgileri birlikte yayınlanmaktadır. En son kayıt edilen ilanlarımız sosyal medya üzerindeki şirketimiz adına açılan hesaplarımızdan duyurulmaktadır. Konu hakkında ayrıntılı bilgiler blog ve emlak bülteni ile izlenebilir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita