Söğüt Satılık Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e 50 dakikalık araçla ulaşılan Söğüt satılık arsa gayrimenkul sektörüne Gönenç Emlak şirketi tarafından verildi.

Emlak Danışmanı

Söğüt Satılık Arsalar

 • İlan No
  498
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  250
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Emlak

Marmaris'e 50 dakikalık araçla ulaşılan Söğüt satılık arsa gayrimenkul sektörüne Gönenç Emlak şirketi tarafından verildi. Bu parsel tek başına önemli değer taşımaz. Ancak, komşu parseller ile tevhit işlemi için yararlı olabilir. Bunun dısında, arı kovanı yerleştirmek, zeytin, badem ağacı dikmek amacına yönelik kullanımlarda değerlendirmek mümkündür. Parsele ulaşan kadastro yolu mevcut değildir.  Ancak; imar çalışmaları devam ettiği için farklı mevkilerde 400m2 altında olan parselleri satın alarak toplamak 18nci madde uygulamasına geçilirse bu parçaları takas yolu ile kamu lehine bütünleme yapma olanağı vardır. Örneğin beş adet tapudan oluşan birbirinden ayrı bölgelerde olan parseller Belediye'ye verilerek takas yolu ile emsal özelliklere sahip tek parsel alınabilir. İmarlı olacağı için yatırım yüksek prim ile dönerek kazanç getirebilir. Uzun vadeli yatırım kapsamında değerlendirilebilir.

Söğüt İmar Durumu

Köy statüsünde olan Söğüt artık Mahalle oldu. Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi olunca yasa  gereği 500 kişi üzerinde sürekli ikamet eden nüfusa sahip köyle Mahalle ilan edildi. İmar iskan ve ruhsat gibi konularda Marmaris Belediyesi yetkili oldu. Datça Bozburun Plan Hükümleri ve çıkarılmış yönetmelikler, kanunlar bu bölge için geçerlidir. 30 Mart yerel seçimlerindeb bir ay sonra 1/25.000 ölçekli revizyon imar Planı onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Avantajlar

Konut inşaatı yapabilmenin birinci koşulu kadastro yoluna cepheli parsel sınırının olmasıdır. Yolu olmayan parsele ruhsat alınamaz. Sit alanında olmayışı, K.K.Ş.K. Kıyı Kenar Şerit Kanunu kapsamı dışında olması diğer önemli kriterlerdir. Ayrıca parselin asgari 400m2 olmak gibi zorunluluğu vardır. İki katlı bina için kriterler uygun ise ancak bu durumda konut inşaatı yapılması söz konusu olabilir.

Alıcı için Yer Gösterme Hizmeti

Bütün bu açıklamalararı okuduktan sonra, dğerlendirmenizi yaparak parseli yerinde görmek isteğinizi iletebilirsiniz. Firma yetkilisinden randevu alarak bu parsel için yer gösterme yapılır. Herhangi ücret ödenmez. Fakat; T. C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarihli tebliğine göre iki nüsha tutanak düzelenir, yeri gören gösteren arasında imzalanır. Verilen hizmet belgelenir.

Gönenç Emlak Şirketi

01.01.1994 günü şirketimiz kuruldu. Gayrimenkul sektöründe profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Datça ile Fethiye arası sahil kuşağı hizmet alanımızdır. Yerli ve  yabancılara yıllardır gayrimenkul pazarlama çalışması yapıyoruz. 25 yıl içinde değişen teknoloji, bilim ve yaşanan sosyal değişime uygun durumu okuyarak sürekli gelişim döngüsü içindeyiz. Vizyonumuz modern tekniklerin kullanımı ile yeni ticarete göre aktif pazarlama tercihimizdir. Stratejik planlama, inbound, digital marketing uygulanarak aktif faaliyet içindeyiz. Deneyim, birikim, bilgi,uzmanlık sizin için önemliyse, firmamıza danışmak kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita