Söğüt Satılık Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris merkezden araçla 45-50 dakika mesafede Söğüt satılık arsalar yatırım potansiyeline sahip gayrimenkuller Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunuluyor.

Emlak Danışmanı

Söğüt Satılık Arsalar Muğla

 • İlan No
  493
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  408
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Söğüt Arsaları

Marmaris merkezden araçla 45-50 dakika mesafede Söğüt satılık arsalar yatırım potansiyeline sahip gayrimenkuller Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunuluyor..Kadastro yoluna sınırı olmadığından yasal inşaat için imarın gelmesi beklenmek zorunda. Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kriterlerine uygun arsalara yasal inşaat müsadesi artık  verilmemektedir. 

Bölge İmar Durumu

Orhaniye Turgut Selimiye Söğüt Mahallelerini de içine alan Datça Bozburun Plan Hükümleri  ve çıkarılmış kanunlar ile yönetmelikler geçerlidir. Yakın zamanda çıkarılan 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı gelinen en yeni aşamadır. Söğüt Mahallesi Marmaris Belediyesine bağlanmıştır. Bu gelişme 30 Mart Yerel Seçimleri ardından Muğla İlinin Büyük Şehir Belediyesi olması, İl Özel İdare Müdürlüğü'nün kapatılmasından bir ay sonra gerçekleşmiştir. Zaten yasa gerği 500 kisi veya üzeri sürekli ikamet eden nüfusa sahip köyler Mahalle oldu.  Yani Selimiye Köyü statü değiştirdi.  İmar iskan ruhsat yeni plan hazırlamak veya hazırlatmak yetkileri bağlı olduğu Belediye tarafından işleme konuluyor. 

Yerinde Tesbit İşlemi

Satışa çıkarılan gayrimenkul hakkında daha çok bilgi ve yerinde mülkü görmek için merkez ofisimizden randevu alınması gereklidir.  Söğüt satılık arsalar ön görüşme ardından arsa sahibinin gösterdiği parsel hakkında bilgi verilir. Yer gösterme işlemi prosedüre uygun tamamlanır. Bu amaçla yeri görenler ile göstren firma yetkilisi arasında tutanak tanzim edilir. Tarafların imzalaması üzerine birer nüsha teslim edilir. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakakanlığı 2003 tarih 2003/59 numaralı tebliği gereğinde verilen hizmet belgelenerek kayıt altına alınır. 

Arsa parsellerinin gösterilmesinde hiç bir şüphe edilmeden kesin yer gösterimi Harita Mühendisi tarafından yapılır. Bu işlem her iki taraf satış-fiyat-koşullar konusunda tam anlaşma sağlandıktan sonra yapılır. Söğüt satılık arsalar GPS kullanarak veya kazık çakma yöntemi ile parsel kesin olarak hudutları ile tesbit edilir. Firmamız yer gösterme konusunda sorumluluktan vareste tutulur. Bu nedenle özellikle alıcının bu işlemi yaptırmadan satışa gidilmesi tavsiye edilmez.Meslek yaşantımızda kendi arsasının yerini yanlış bilenler ile sık karşılaştığımızı belirtelim. Bilmeden veya art niyetli olması sonucu değiştirmez. Sıfır risk, garantili satış tüm taraflar için elzemdir. 

 Gönenç Emlak Konut Danışmanlık Şirketi

1 Ocak 1994 tarihinde Marmariste firmamız kuruldu. Şirket kurucularından Kemal Gönenç 1991 yılında Francheising alarak anonim şirket Marmaris Acentesi olarak çalışarak iki yıllık deneyim ardından kendi aile şirketini kurdu.Firmamız kurulduğu günden beri Muğla çevresi profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Portföyümüzde yüzlerce gayrimenkulilanı bulunmaktadır. Şirketimiz konusunda uzman ekip tarafından yönetilmektedir. İlan bilgilerinin güncellenmesi düzenli yapılır. Sürekli yenilenen ilanlarda sağlıklı bilgi sunulmasına özen gösterilir. İlanlarımız elektronik ortamda yayınlanır. Bizi sosyal medya hesaplarımızda. bloglarda, akıllı telefonlardan izlemeniz mümkündür. Firmamıza ait marmaris-haber.com sitemizde sektöre ilişkin haberler fırsatlar duyurular yayınlanır. Satılık arsalar için takip etmenizi öneriyoruz. 

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita