Söğüt Taşlıca Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Merkezden 50km mesafede bulunan Söğüt Taşlıca satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarıldı.

Emlak Danışmanı

Söğüt Taşlıca Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS TAŞLICA KÖYÜ
 • İlan No
  520
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  631
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Marmaris Taşlıca Satılık Arsa

Satılmıştır. Bilgiler emsal olarak sunulması açısından yayında bırakılmıştır. Muğla Marmaris Merkezden 50 kilometre mesafede bulunan Söğüt Taşlıca satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarıldı. Şahıs adına tescil edilmiş resmi tapulu parsel yola cephelidir. Yerleşim alanının hemen yakınında bulunan parsel kadastroya kayıtlı yola sahip bulunduğu için yatırım amacına uygundur. Prim yapma potansiyeli vardır. Taşlıca son yıllarda yapılaşmadan dolayı beton görünümünden kaçan doğa sevenlerin ilgi cazibesinde bulunmaktadır. Arsanın bulunduğu mevki elektrik su problemi aşılmış bölgedir. Marmaristen en uzak yerleşim bölgesi olarak turizm ve sosyal yaşamdan en az etkilenme özelliğine sahiptir. Satış fiyatı pazarlıksız net fiyattır.

İmar Durumu

1926 yılında kurulan Taşlıca Köyü  6360 sayılı kanunun çıkarılması üzerine köy statüsünden çıkarılarak mahalle ilan edilmiştir. Bölgemizde geçerli Datça Bozburun Plan hükümlerine tabidir. Daha önce çıkarılmış olan ilgili kanun ve yönetmelikler de geçerlidir. En son yakın zamanda onaylanan  1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı çıkarılmıştır. Muğla İli Büyük Şehir ilan edildiği için İmar iskan ruhsat konusunda Marmaris Belediyesi yetkili kabul edilmiştir. Yola cepheli kadastro yolu olan gayrimenkuller imar açısından şanslıdır. İlanımızda yer alan parselin yakın gelecekte konut inşaatı izini alması beklenmektedir.

Çevre Özellikleri

Söğüt Mahallesi beş kilometre mesafededir. Saranda körfezi doyumsuz manzarası başlı başına doğal güzellik sergiler. 8 kilometre araçla ulaştığınız Serçe Limanı görenlerin tekrar görmek istediği doğallığı paylaşır. Mavi Tur teknelerinin uğrak yeri Serçe Limanında balıkçı lokantası keşif edilmeyi bekler. Bozukkale daha uzak mevkidedir. Yatırımcılar günü birlik tatilciler yatçılar yerli yabancı turistler doğa gezginleri bu çevrede her yerde görülür. İlgi yoğundur.

Tarihi Konumu

Phoinix antik kenti kalıntıları Taşlıca merkezden 4 km mesafe uzaklıktadır. Bulunduğu yer Asar Tepesi üzerinde ve etrafındadır. Taşlıca ile  antik kent yerleşim bölgesi arasında, patika yolda ilk önce mezarlar yer alır. Antik Kentin Agorası, tepeye çıkarken yapı kalıntısı nekropolisi (mezarlar) görülmektedir. Asar Tepesinde  akropolis vardır. Eşsiz manzara eşliğinde tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Yan tarafında  denizi, diğer tarafında Taşlıca Köyü uzanır. Tahminen 1950 yıllarında  köye yerleşmiş olanların yaşadığı Sindili Köyü tepeden görünür. Taşlıca'dan yaklaşık 6 km uzaklığında Serçe Limanı Aziziye Mahallesi Mahallesi izlenir.

26 ncı Yılımız

01.01.1994 tarihinde firmamız Marmaris'te kuruldu. Bu güne kadar hizmet verdiğimiz hedef alanımız Fethiye Datça sahil kuşağı ve Muğla çevresidir. Firmamız satılık kiralık ilanları elektronik ortamda sunulmaktadır. Portföyümüze kayıt edilen yeni ilanlar önce bülten ile üyelerimize ulaştırılır. Daha sonra sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanır. İlanlar sürekli yenilenir. Mümkün olduğu kadar kısa sürelerde periyodik güncelleme sağlanır. 26 yılı aşan süredir bilgi birikim ve deneyim donanımına sahip olan uzman ekibimize danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita