Turunç Satılık Arsa Gayrimenkul // Gönenç Emlak Marmaris

Turunç satılık arsa merkeze yakın konut imarlı gayrimenkul.

Emlak Danışmanı

Turunc Satılık Arsa gayrimenkul

 • İlan No
  27
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  595
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Turunç Mahallesi Satılık Arsa

Turunç satılık arsa merkeze yakın konut imarlı gayrimenkul. Parsel turistik tesis yanında bulunmaktadır. Özellikle villa için ideal bir arsadır. Orman, deniz manzaralıdır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmış manzaralı durumdadır. İnşaat ruhsatı Marmaris Belediyesi tarafından verilmektedir.

İmar Durumu

Deniz ve kara yolu ile ulaşılan tarihi, doğal güzelliği ile dikkat çeken önemli turizm bölgemiz. 1990'lı yılların başlarında köy statüsünde bulunan Turunç'da kadastro çalışmaları devam ediyordu. Pek çok arazi muhtar senedi ile kullanımdaydı. Bilindiği gibi bu belge sahiplik değil kullanım haklarını belirtir. Ancak, yasal açıdan veraset özelliği vardı. İnşaat müsadeleri ise T.C. Bayındırlık Bakanlığı Muğla İl İmar Dairesi Müdürlüğü tarafından veriliyordu.

İkinci dönem idare sisteminin değişerek Belediyelik olmasıdır. İmar çalışmalarında yerel yönetim kapsamında Belediyeler sorumluluk almışlardır. Nitekim imar çalışmalarının hızlanması bu dönemde görülür. Fakat ayni zamanda yapılaşmanın da en yoğun olduğu dönemdir.İl Özel İdare Müdürlüğü'nün etkin olduğunu da belirtelim.  

Bu gün imarın geldiği aşama, 30 Mart Yerel Seçimleri ardından Belediye idare sisteminin değişmesi ile ilgilidir. Turunç Belediyesi kapatılmış ve Marmaris Belediyesine bağlanmıştır. Muğla İlinin Büyük Şehir Belediyesi olması ile bu gelişmeler yaşandı. Statü olarak İlçe Mahalle kapsamına girdi. Yasa gereği adrese kayıtlı ikamet sayımına ilişkin 500 kişi ve üzerinde nüfus bulunan yerleşimler mahalle oldu.

Seçimlerden bir ay sonra 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı.Genel anlalamda Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Ancak bu güne kadar çıkarılmış kanun ve yönetmelikler ile birlikte bir bütün olarak ele alınmalıdır. Net imar bilgisi Marmaris Belediyesi'nden alınabilir.

Yer Gösterme

Beğendiğiniz ilan hakkında ön bilgi aldıktan sonra, gayrimenkulü görmek isteyebilirsiniz. Bu amaçla öncelikle firmamızdan randevu almanız gerekir. Karşılıklı görüşmede gayrimenkul hakkında ayrıntılı bilgi verilerek, yer gösterilir.  Ancak; bu işlem kayıt altına alınmak zorundadır. Bu amaçla iki nüsha Yer Gösterme Belgesi tanzim edilerek karşılıklı imza altına alınır. Kent içi yer gösterme işleminde ücret alınmaz. 

Gönenç Emlak

Şirketimiz 01.01.1994 tarihinde kuruldu. Merkez ofisi Marmariste bulunmaktadır. Şirket portföyünü elektronik ortamda sunuyoruz. Yeni kayıt edilen ilanları muhtelif araçlarla duyuruyoruz. Bloglar, haber siteleri, sosyal medya hesapları ile bizi takip edebilirsiniz. Akıllı telefonlardan ilanlarımızı izlemeniz mümkündür. Lütfen ilanlar hakkında sorularınızı taleplerinizi iletiniz. Gonenc Emlak Marmaris ofisine müstakil ev, kiralik daire, köy evi taleplerinizi bildiriniz. En son kayıt edilen konut,arsa bilgilerine akıllı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita