Turunç Satılık Arsa imarlı arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Yatırım amacına uygun Turunç Satılık Arsa imarlı arsalar araziler ve tarla konumunda parseller Gönenç Emlak Şirketi tarafından satışa sunulmaktadır.

Emlak Danışmanı

Turunç Satılık Arsa imarlı arsalar

MUĞLA MARMARİS TURUNÇ
 • İlan No
  235
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  400
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

İmarı Beklenen Satılık Gayrimenkul 

Yatırım amacına uygun Turunç Satılık Arsa imarlı arsalar araziler ve tarla konumunda parseller Gönenç Emlak Şirketi tarafından satışa sunulmaktadır. Doğal karakteri korunacak alan statüsünde bulunan mülk. İmar için yasal izine sahip değildir. Bu nedenle gelecekte prim yapma potansiyeline sahip olduğundan yatırım için satın alınması önerilir. Toplam 8500m2 arsa olarak kayıtlı tapusu bulunan mülkün 400m2 hissesine sahip olan hissedar hissesini satılacaktır.

Belediyenin hazırladığı ve halen geçerli olan 1/10.000 ölçekli uygulama imar planı yapılaşma şartları açıktır., Bir kısmı E=0.10 diğer kısmı ise E=0.20 oranındadır. Turistik amaçlı işyeri otel tatil köyü yapılması durumunda 2000m2 altında parselle izin verilmez. Satışa çıkarılan arsa hem hisseli hem de küçük metraja sahip olduğundan yatırım amacına uygun parsel olarak görülmektedir.

Marmaris Turunç

30 yıl önce köy statüsünde muhtarlık idare sistemine sahiptir. İmar çalışmaları açısından kadastro çalışmaları sürdürülmüştür. Yapı izini almak için T.C. Bayındırlık Bakanlığı Muğla İmar ve İskan Dairesi Müdürlüğü'ne müracaat yapılırdı.  Daha sonra Yerel Yönetim kanunu ile Turunç Belediye oldu. Bu dönemde beldenin çok hızlı kalkındığı izlenmiştir. Son olarak, 30 Mart Yerel seçimleri ile Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edilince Turunç Belediyesi mahalle statüsüne girdi. Marmaris Belediyesine bağlandı. Kadastro çalışmaları ise tamamlandı denilebilir. İmar durumu açısından  Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Ayrıca, çıkarılmış olan kanun ve yönetmelikler ile geçerli bir bütündür. 

Parselin Yerinin Gösterilmesi  

Kara Dere olarak anılan mevkide bulunan arsa yatırım alanlarına yakın, ulaşımı kolaydır. Satışa sunulan arsa tamamı 8.500 m2 yüzölçümüne sahiptir. Gayrimenkul şirket yetkilisi tarafından gösterilir. Yer gösterme işleminde ana parselin yeri bellidir. Ancak satışa çıkarılan metrajdaki gayrimenkulün yeri, ana parselin içinde herhangi bir yerdir. Yani belli değildir. Eğer tüm malikler birlikte kamuya terkleri (%40'ı geçemez) yaparak kalan bölümde parselasyon yapılarak paylaşım sonucu parsel ortaya çıkacaktır. Tarafımızdan ana parsel yasal prosedüre uygun işlem ile gösterilir. Bakanlığın 2003/59 numaralı yönetmeliği gereği yapılır. Ücret alınmaz. 

Gayrimenkul Pazarı

Bu konuda taleplerinizi, sorularınızı lütfen iletiniz. Bazı mülk sahipleri satılık mülklerinin ilan edilmeden kapalı devre pazarlamasını talep etmektedir. Ticari gizliliğe saygımız nedeniyle bu isteğe uygun davranışı sorumluluk olarak görüyoruz. İlanlarda yer almayan satılık gayrimenkuller nedeniyle isteklerinizi iletmeniz yararınıza olur. Ciddi alıcıların mülk sahibiyle görüşmesi temin edilecektir. 

Gönenç Emlak Marmaris

01.01.1994 yılından beri gayrimenkul sektöründe hizmet veren şirketimiz satılık daire konut arsa tipi gayrimenkul ilan bilgilerini yayınlamaktadır. Villa, müstakil ev, köy evi detay bilgileri güncellenerek yenilenir. En son portföyümüze eklenen gayrimenkul bilgileri sitemizde yayınlanır. Sektör haberleri almak için ücretsiz Marmaris Emlak Bülteni üyeliğinden yararlanmanız önerilir. Fırsat ilanları sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurulmaktadır. İletişim sayfamızdaki form ile lütfen istek ve sorularınızı iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita