Yatırım İçin Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris civarında ve yatırım için Selimiye satılık arsa ilan bilgileri Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul sektörüne sunuldu.

Emlak Danışmanı

Yatırım için Selimiye Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  140
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1160
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Yatırımcılara Fırsat

Muğla Marmaris civarında ve yatırım için Selimiye satılık arsa ilan bilgileri Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul sektörüne sunuldu. Parsel net 1.160 metrekare büyüklüğe sahiptir. Denize olan mesafesi 1.000 metre, ana caddeye ise 120 metre uzaklıktadır. İmar çalışmalarında 1/5000 ölçekli haritalar hazırlandığında, planlarda yeni gelişme beklenmektedir. İmar geldiğinde %40 oranında kamu terkleri yapılınca net imar parseli çıktığı taktirde değeri dört beş katına çıkabilir. Mevcut durumda makul fiyatlı değeri açısından yatırıma uygun fırsat olduğunu ifade edebiliriz. 

İmar Durumu

Satışa sunulan parsel henüz kadastro yoluna sınır cepheli olmadığı için inşaat yapılması mümkün görünmemektedir. Ana caddeye yakın olması avantajdır. Arazi niteliğine sahip parsel, arsaya dönüştüğü zaman değer artışı yaşanacaktır. Datça Bozburun Plan hükümleri geçerlidir. Bu güne kadar çıkarılmış olan yönetmelik ve yasalar ile bir bütün olarak değerlendirilir. Kadastro geçtikten sonra, 2008 yılında geçiş dönemi yapılaşma koşulları ile yapılaşma hızlanmıştır. Ancak; yerel seçimler ardından Muğla ili Büyük Şehir Belediyesi olunca yönetmeliği çıkaran Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü yetkisi bu konuda kaldırılmıştır. Çıkarılan yasa ile nüfusu 500 ve üzeri olan köyler mahalle ilan edildi. Ardından bir ay sonra 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylandı. imar çalışmaları, ruhsat, inşaat, iskan için Marmaris Belediyesi yetkilidir.

Gayrimenkul Yatırımı

Yatırım araçları muhtelif seçeneklere sahiptir. Döviz, altın, borsa, fon gibi finans sektörüne yönelik yatırım yaygın kullanılır. Ancak doğru yer ve zamanda taşınmazlara yapılan yatırım en çok kazanç getiren olduğu genel kabul görmektedir. Taşınmazları, arsa, arazi, konut, iş yeri, oteller gibi sayabiliriz. Konut kredisi faiz oranlarındaki gerileme ve devletin de desteklediği kampanyalar en çok tercih edilen yatırım tipidir. Likidite sahibi yatırımcıların tercihi ise arsa ve arazi tipi gayrimenkuller olduğu bilinir. Zaten en karlı yatırım arsa arazi yatırımıdır. Önü işlek, yola tek veya çift cepheli dükkan yatırımı da önemlidir. Yatırımcının beklediği kar satın aldığı emlak satıldığında kazandığıdır. Veya taşınmazın yüksek kira getirisine sahip olmasının sağladığı kar olmaktadır.

Yatırımda Girişimcilik

Özellikle arsa, arazi parselleri satın alan yatırımcı, yatırdığı paranın geri dönüşü konusunda kazanç beklentisi içindedir. Bu nedenle öngörü sahibi olması gerekir. Hareket noktası ve karar verme mekanizması altında önemli alt yapı bilgisi olmak zorundadır. Bu yapının inşası kolay değildir. Bilgi toplama, değerlendirme, muhakeme, analiz, yeniden değerlendirme döngüsü içinde sarmal oluşum yaşanır. Sabırlı ve zahmetli faaliyet süreç içinde gelişerek oluşur. Yani tüm çabalar yanında zamana da gereksinim vardır. Bu durumda pek çok yatırımcı için ikinci bir yol vardır. Konusunda uzman, deneyimli, bilgi birikimine sahip profesyonel gayrimenkul danışmanı desteği almaktır. Birlikte yapılan değerlendirme sonucu uygun gayrimenkulün tespit edilmesi ve satın alınması sağlanır. Fiyatın makul olması, bölgedeki gelişimin yönü, imar durumundaki gelişmelerin beklentisi gibi parametreler özenle incelenir. Yatırım taşınmazın geleceğine olan beklentinin satın alınmasıdır.

Gönenç Emlak Şirketi

Şirket 1994 yılında Marmaris'te kuruldu. 27 yıl üzerinde süredir gayrimenkul piyasasında hizmet verdik. Bu süre içinde, hedef alanı olarak belirlemiş olduğumuz Fethiye Datça arası sahil kuşağında faaliyette bulunduk. Yerli ve yabancı turistlere yönelik profesyonel danışmanlık hizmeti sunduk. Sürekli olarak, modern pazarlama tekniklerini ve sektöre yönelik gelişen teknolojiyi izledik, kullandık. Marmaris emlak piyasasının ilk online pazarlama çalışmasını gerçekleştirdik. Yerel firmaların, teknolojik ve bilgi birikimi deneyimi kullanarak önemli güç olduğuna inancımız bugün de değişmedi. Bu amaçla dijital pazarlama, stratejik planlama modern tekniklerini kullanıyoruz. Portföyümüzde bulunan yüzlerce emlak ilanı elektronik ortamda sitemiz üzerinden sunulmaktadır. İsteklerinizi lütfen iletişim sayfamızdan iletiniz. Danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita