Gönenç Emlak

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi mülk sahipleri dikkat başlığında kira bedeli hesaplama ile kiracı seçimini açıkladı.

Ev Kiralama // Gönenç Emlak Marmaris

Evinizi Kiraya Verirken Dikkat Ediniz

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi mülk sahipleri dikkat başlığında kira bedeli hesaplama ile kiracı seçimini açıkladı. Konut sahibi olmak günümüzde yapılacak en akıllıca yatırımlardan olduğunu belirtelim. Çünkü özellikle büyük şehirlerde kiralık konut fiyatları arasında bazı orantısızlıklar bulunmaktadır. Ayrıca Marmaris kiralık ev sahibi olarak verirken aslında aynı zamanda, günden güne değerlenecektir. Böylece oldukça karlı yatırım yapmış olursunuz. Zaten büyük şehirlerde her bölge, her semt günden güne değerlenmeye başlamaktadır.

Marmaris Kiralık Ev

Gittikçe artan sağlık kuruluşları, üniversiteler, ulaşım hatlarının genişlemesi üzerine Marmaris kiralık ev için değerini hesaplamak ve ileride o dairenin size kazandıracağı artılardan haberdar olmak önemlidir. Konut kira değerini hesaplamak her şeyden önce günden güne kazancınızın artması için oldukça iyi olacaktır. Marmaris kiralık ev vererek maliyetin size dönmesi için kaç yıl geçeceğini de bu sayede hesaplayabilirsiniz. Eğer mülk sahibi iseniz taşınmazı sözleşmeyle vermek gibi amacınız varsa hem hukuki anlamda sorun yaşamamanız için hem de kiracınız ile karşılıklı güven ortamı oluşturabilmeniz için yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

Destek

Öncelikle sözleşme oluşturmayı, bunu düzenleme sürecinde uzman avukat desteği almanın yararlı olacağını belirtelim. Sözleşmeniz mutlaka karşı tarafın hangi tarihlerde ne koşullarda, nasıl ödeme yapacağını kapsayacak profesyonelce hazırlanmış olmalı. Taşınmazı kiraya verirken her ay ödemenin düzenli yapılacağına dair garanti alıyor olmanız gerekir.

Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Marmaris kiralık ev günümüz koşullarında özellikle fiyatlar oldukça yükseldiğinden oldukça avantajlı olmaktadır. Eğer kaparo alarak kiracınızdan alınmış kefil istemiş iseniz, bunun yanında profesyonel sözleşme hazırlanarak imza edildiyse işiniz kolaydır. Dikkat edilmesi gereken noktaların üzerinde özenle durduktan sonra gönül rahatlığıyla taşınmazı kullanıma verebilirsiniz. Öncelikle kiraya vereceğiniz aile veya şahıslarla yüz yüze görüşme yapmanız gerekir. Sosyal durumu, davranış, kültürel yapısı, size güven vermelidir. Diğer her şey ikinci planda kalır. Sorunların çözümü hukuk yoludur. Ancak bu yol düşündüğünüzden uzun ayrıca maliyeti yüksek olabilir.

Ev Kira Bedeli Hesabı Nasıl Yapılır?

Eğer mülk sahibiyseniz evinizi almış olduğunuz fiyat bedeli üzerinden kira hesaplamasını yapabilirsiniz. Ancak kira bedelinin hesaplanması satın almadan önce yapılması gereken işlem olmalıdır. Hesaplanması ise evin satış fiyatının 200’de 1’i alınarak yapılır. Ancak tek parametre 200/1 değildir. Güncel rayiçler fiyatı doğrudan belirler. Kira bedelinin titizlikle hesap edilmesi mülk sahiplerinin en karlı şekilde evlerini kiraya vermesi demektir.