http://www.gonencemlak.com/sik-sorulan-sorular

Sık sorulan sorular Gönenç Emlak Marmaris tarafından yanıtları ve satılık kiralık daire emlak konut arsa ile villa

EMLAK KONUT

Firmamız gayrimenkul sektöründe sık sorulan sorular yanıtlarını site üzerinden sunmaktadır. Gündeme alınmasını istediğiniz konu ve soruları lütfen iletiniz.

Yabancılar Türkiye de emlak konut alabilir mi?
Evet. Ancak; Türkiye Cumhuriyeti karşılık esasına göre anlaşma yapılmış ülke vatandaşları gayrimenkul satın alabilir. Son çıkan kanunla bazı sınırlayıcı hükümler mevcuttur. Yabancı sermaye ortaklı şirketler de emlak konut satın alabilir. Ayrıca 250.000-USD değerinde taşınmaz alan yabancılara vatandaşlık verilmektedir.

Yabancıya gayrimenkul satış işlem süresi nedir?
Normal koşullarda  geçmişte1-3 ay sürmektedir. Beş ay süreyi aşabilmesi de mümkündü. Yurt dışında, (Belçika) bir yıla yakın bekleme olabilmekteydi. İspanya gibi bazı ülkelerde süre kısa tutuluyordu.. Türkiye'de bu sürenin kısalması için çalışmalar yapıldı. Artık yabancılar ülkemizde bir günde mülk satın alabilir. Türk vatandaşlarında talep edilmeyen değerleme raporu gereksinmektedir. 

Güvenlik soruşturması yapılıyor mu? 
Evet, Ege Bölge Komutanlığı'nın satılacak gayrimenkul hakkında güvenlik bölge kapsamında olmadığına dair resmi yazısı gerekmektedir. 

Alım satım işlemlerinde gerekli belgeler nelerdir?
SATICILAR İÇİN; Tapunun aslı veya fotokopisi, T.C kimlik no, vergi ile kimlik kartı sureti, satılacak mülkün konut ise DASK deprem sigorta poliçesi, ikametgah adresi, bir adet resim, irtibat telefonu.
ALICILAR İÇİN, vatandaşlık numarası vergi kimlik numarası, kimlik belgesi, iki adet vesikalık resim, ikametgah adresi, telefon irtibat kaydı gerekir. Ayrıca emlakın beyan değerini gösteren yazı Belediye'den alınmalıdır.

Satış işleminde giderler önceden bilinir mi? 
Evet, alım, satım vergi tutarı satılık mülk bedeli toplam değeri üzerinden hesaplanır. Ek olarak döner sermaye gideri haricinde başka masraf yoktur. 

Satış sonrası işlemler nelerdir? 
Gayrimenkul pazarı için sık sorulan sorular içinde karşılaştığımız açıklama taleplerinden birisi yanıtı; tapunun alınmasından sonra yapılacak iş Belediye'de beyanname verilmesidir. DASK poliçesi eski mülk sahibi adına, daha geçerlilik süresi de var ise; zeyilname tanzimi gerekir. Son olarak, elektrik, su abonesinin, yeni sahibi adına ilgili kurumlardan kayıt işleminin yapılmasıdır. Sık sorulan sorular sayfası gayrimenkul sektörü ile ilgili sorularınıza açıktır. Lütfen bize ulaşınız.

Gönenç Emlak Marmaris

Muğla çevresi ve Marmaris güney sahilleri satılık kiralık daire konut arsa villa ada köy evleri otel bilgilerine yer verilen gayrimenkul ilan sitesi günceldir. Ayrıca Marmaris satılık daire ile kiralık ev ilanlarını ve köy evi müstakil ev satılık arsa bilgilerini portföyünden vermektedir. Yeni kayıtlar sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. Sektör işlemleri hakkında sık sorulan sorular şirketimiz tarafından yanıtları ve satılık kiralık daire konut arsa ile villa duyuruları verilmektedir. Yazlık ev fiyatları, Selimiye köy evi satılık villa ilanları, Marmaris kiralık daire bilgileri güncel sunulmaktadır. Konut kredisi kriterlerine uygun evler için lütfen taleplerinizi iletiniz.