Satılık Emlak Alırken // Gönenç Emlak Marmaris

Satılık emlak alırken konusunda uzman  deneyimli dürüst gayrimenkul danışmanından hizmet satın almak bizce doğru başlangıçtır.

EMLAK ALIRKEN NELER YAPMALI?

Emlak satın almak için en önemli öge bilgidir. Çünkü karar mekanizması bilgi üzerine kuruludur. Sağlıksız, doğru olmayan eksik bilgi; verilecek olan kararı olumsuz etkiler. Karar vermek bir süreçtir. Peki bu süreç nasıl yaşanacaktır. Profesyonel destek gerekirmi?

Nereden başlamalı?

Kendi başınıza hareket etmeyi tercih edebilir, doğru kararlar verebilirsiniz. Bu sebeble bilgiye ihtiyacınız vardır. Hayal ettiğiniz özellikte gayrimenkul bulmak, bütçenize uygun olanı seçmek amacıyla işe araştırma yapmakla başlamalısınız. Böylece, (o kadar zamanınız var ise) sokak sokak dolaşmaşmanız da geremektedir. Mevkii seçimi, rayic değerler, emlakın özellikleri, iyice araştırılmalıdır.

Ne aradığınıza karar veriniz 

Hangi özelliklere sahip mülk aradığınızı, nekadar bütçe ayıracağınızı belirleyin. Hayalinizi gerçekleştirebilmek, yeterli bütçenize uygun değilse ertelenmiş mutluluğu bekler durusunuz. Öncelikle gerçekçi olmalısınız. Kaliteyi mümkün olduğunca ucuza almak rasyonel davranıştır. Her insanın hayallere ihtiyacı vardır. Neticede; simyagerlerin durumuna düşmeden mümkün olduğunca gerçekçi olmak önemlidir. Konut kredisi, kullanılması düşünülüyorsa, kredi koşullarının iyi araştırılması gereklidir. Satilik ev, müstakil ev, villa fiyatlerı iyice etüt edilmelidir. Gönenç Emlak şirketimiz yararlanabileceğiniz yüzlerce gayrimenkul ilanına sahipdir.

Sonuç

Seçtiğiniz mevkide, aradığınız özelliklerde bulduğunuz ev hakkında teknik bilgilerin de toplanarak araştırılması gerekir. Kat mülkiyeti tesis edilmiş konut, 1/1000 imarı mevcut arsa en az riskli olanıdır. Konut, arsa tipi gayrimenkul üzerinde ipotek, şerh, şuyu gibi riskli engel olup olmadığı tapu dairesinden, imar durumu, Belediye fen işleri Bölümünden tetkik yapılmasında yarar vardır. Belediye olmıyan yerlerde ilgili mercilerden soruşturma yapılmalıdır. Böylece araştırma yapılarak bilgi toplanmadır. Karar, bilgilere dayanarak elde edilecektir.

Satılık emlak alırken konusunda uzman  deneyimli dürüst gayrimenkul danışmanından hizmet satın almak bizce doğru başlangıçtır. Bilgi , deneyim, dürüstlük bileşkesi ; Emlak Danışmanı'nın kalitesini belirler. Marmaris gonenc emlak güney sahilleri satilik kiralik daire konut arsa villa ada köy evleri otel bilgilerine yer verilen gayrimenkul ilan sitesi düzenli olarak güncellenmektedir. Gonencemlak, isteklerinizi iletebileceğiniz, danışacağınız adresdir.