Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi Marmaris emlak konut sektörü ve Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında gündeme aldığı konularda paylaşımlara devam ediyor.

Gayrimenkul İşinizi Geliştirme // Gönenç Emlak

Gayrimenkul işinizi geliştirme

Gayrimenkul İşinizi Geliştirme Yolları

Gönenç Emlak Şirketi Marmaris emlak konut sektörü ve Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında gündeme aldığı konularda paylaşımlara devam ediyor. İşletme yönetmek kolay değildir ve hafife alınmamalıdır. En azından, her zaman iyileştirmenin yollarını aramalısınız. Özellikle gayrimenkul yatırımı çekingenleri desteklemez. Eğer gelişmezsen, yalnızca kendine zarar verirsin. Yavaşladığınız an, birileri senin yerini alacaktır. Çalışmayan her unsuru yenilemek yerine küçük ayarlamalar yapmaya odaklanın. Kargaşada sıklıkla kaybolan, emlak işinin insanlarla ilgili olmasıdır. Anlaşmalar yerine insanlara odaklanarak, aslında nispeten fırsat elde edeceksiniz. Ne kadar başarılı olursanız olun, daima iyileştirmeye yer vardır. İşte her yatırımcının bakması gereken, işinizi geliştirmenin dört yolu.

Herkesle Konuşun

Neredeyse her zaman gayrimenkul işini iyi yönde etkileyecek unsurlar vardır, bağlantılar kurmak. Gayrimenkul işinizi geliştirme yolları açısından söylemeye gereksiz ama yatırımcı başkalarıyla anlamlı bağlantılar kurmayı ihmal ediyor. Emlakçıya, avukatlık bürosuna girecekseniz, basit "merhaba" , "nasılsın" uzun yol kat edebilir. Ağ oluşturma toplantıları, işinizi önemli ölçüde iyileştirmenin başka yoludur. Ortaya çıkmak yeterli değildir; tanıştığınız herkese, işinizi değiştirebilecek kişi olacaklarmış tarzında duruş göstermek gerekir. Aslında, iyi olabilirler. Küçük ölçekte, çocuklarınızın futbol maçında, sevdiğiniz pizzacıda, yerel kafede gördüğünüz herkesle arkadaş canlısı olmalısınız. Gayrimenkul işi genellikle yerel bölgedeki insanlar tarafından yapıldığından, birisiyle ne koşullarda çalışacağınızı bilemezsiniz. Dostça dalga, kısa sohbet, masum jest, sizinle çalışan, başka yere gidenler arasında fark yaratabilir.

Sosyal Medya

Sosyal medya, dünyayla bağlantı kurmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı. Tüm platformlarda kendinizi nasıl temsil ettiğiniz, işletmeniz hakkında bilgi veriyor. Yılda üç, ayda üç anlaşma yaparsanız, işinize özen gerekir. Özel yatırım sayfası oluşturmak, gayrimenkule özel içerik yayınlamak karşılığına gelir. İşlerin yürümesi amacıyla sihirbaz olmanız gerekmez. Günceli basit web sitesini hazırlamanız üç saatten az vaktinizi alabilir. Size birkaç yüz dolara mal olabilir. Siteniz hazır olduğunda, ona her gün yeni şeyler eklemek amacıyla değinmelisiniz. Hızlı sosyal medya gönderisi, işletmenizin adını ağınızda taze tutmanıza yardımcı olur. Neyi nasıl söyleyeceğinizi düşünerek saatler harcamanızı kimse beklemiyor. Aktif kaldığınız sürece, sonunda emlak pazarına gireceksiniz.

İtibarınız Değerlidir

Gayrimenkul işinizi geliştirme konusunda anlaşmanın ortasında, duygularınızın yükseldiği vakitler muhtemelen olur. Kendinizi yakalamak, büyük resmi hatırlamak önemlidir. İtibarınızın işinizin önemli yönlerinden olduğunu söylemek abartı olmaz. Kötü itibar, işinizi her şeyden hızlı mahvedebilir. Tersine, topluluğunuzun güvenini kazanırsanız, her fırsatta sizinle çalışmak isteyeceklerdir. Anlaşma yapmak üzere yol kat etmek, işlerin ilerlemesini sağlamada küçük taviz vermek gibi gelebilir. Anlaşmada kötü şey olduğunda birine karşı açık olmak anlamına gelebilir. Hatta tamamen üstte olmadığını bildiğiniz anlaşmadan uzaklaşmanız manasına da gelebilir. İnsanlar herhangi sektörde konuşurlar, ama özellikle gayrimenkul işinde. Etikten yoksun, anlaşma yapmada her şeyi yapacak biri olarak damgalandığınızda, kamuoyunun fikrini değiştirmek zor olabilir.

İletişim Ağını Güçlendirin

Hızlı telefon görüşmesi yapmak vakit almaz. Aslında, haberler kötü olsa bile insanlarla iletişim halinde olmanız sizin yararınızadır. Her anlaşma planlandığı gibi gitmeyecek. Tapu, sigorta, sözleşme, muayene ile ilgili sorunlar olabilir. Sorun varsa, kısa sürede avukatınıza, Emlakçınıza, ilgili diğer kişilere ulaşmanız gerekir. Bunlar kolay konuşmalar olmayacak, ancak işinizde kritik öneme sahipler. Telefon görüşmesi yaparak, herkesin neler olduğunu bilmesini sağlayarak bağlantılarınızın saygısını kazanacaksınız. Üzerinde çalıştığınız anlaşmayı kaybetseniz bile, ayakta duran birey olarak bilineceksiniz. Herhangi şansla, itibarınız sizi ilerletecek. Dört alana odaklanmak işinize fayda sağlayacaktır. Eylemleriniz yolda aylarca, hatta yıllarca hissedilmeyebilir, ancak yalnızca yardımcı olacaktır. Geçmişte yaptığınız şeye dayanarak sizi kesinlikle ne zaman tavsiye edeceğini bilemezsiniz. İş dünyasında düşündüğünüzden çok olur. Rakamlar, anlaşmalar hakkında düşünmek yerine, insanlara sizi nasıl algıladıklarına odaklanın. Bu tek başına işinizi geliştirmenize ciddi ölçüde yardımcı olacaktır.