Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi Marmaris gayrimenkul piyasası hakkında son durum değerlendirmesini okurları ile paylaşarak açıklama yaptı.

Piyasada Son Durum // Gönenç Emlak

fiyatlarda son durum

Marmaris'te Satılık Evlerin Fiyatlarında Son Durum

Gönenç Emlak Şirketi Marmaris gayrimenkul piyasası hakkında son durum değerlendirmesini okurları ile paylaşarak açıklama yaptı. Bir Milyon adet konut stoku var. Piyasada ne oluyor? Birlikte bakalım. Geçen yıllarda büyük şehirlerde ve turistik bölgelerde örneğin Marmaris Satılık Daireler fiyatları yüksek düzeyde seyretmekteydi. Buna rağmen özellikle turistik bölgelerde emlak ofislerinde satılık evlere ilişkin yoğunluk hissedildi. Aynı ilgi ve talebin 2019 ve 2020 itibari ile de gerçekleşmesi bekleniyor.

Türkiye geneli ekonominin ise 2018 ve 2019 itibari ile değişiklik göstermesi ile satılık ev fiyatlarında oldukça yüksek oranlarda düşüşler meydana gelmiştir. Enflasyon ve ekonomi sorunları sebebiyle ev alamayanlar veya erteleyenler için uzmanların tavsiyesi fiyatlar düşükken şimdi alınmasına yönelik olmuştur. Şu an için en uygun fiyatları ile satılık konut piyasası gayrimenkul danışmanlık ofislerinde satışı gerçekleşirken, gelecek birkaç yıl içerisinde fiyatların tekrar yükselebileceği de vurgulanıyor.

Turist Cenneti Marmaris'te Satılık Evler

Muğla'nın göz bebeği olarak tanımlanan Marmaris ise, satılık evlerin daire ve müstakil/villa tarzı gayrimenkul tiplerinde satışlar yaşanıyor. Özellikle turistlerin ve yaşamını deniz ve doğa havasını tadarak geçirmek isteyenler için emlak ofisleri Marmaris'te danışma talebi alıyor. Özellikle müstakil ev, villa inşaatı için revizyon imar planı onayı sonrası Selimiye Satılık Arsa piyasası dikkat çekmeye başlamıştır.

Ev fiyatlarının satın almak için uygun zaman diliminin 2019 olduğunu belirten uzmanlar, aynı zamanda satılık ev için ideal çözümleri almanızı da ayrıca tavsiye edilmektedir. Marmaris özgün konumu gereği sürekli talep almaktadır. Satış gerçekleşme oranları düşer, fakat satış fiyatları düşmez. İnşaat maliyetleri artışı ve özellikle konut başına arsa payı maliyeti fiyatları yukarıya çekmektedir. Açıkçası, ucuz satılık ev beklemek doğru değildir.

Yüzdesi Düşen Satılık Evlerin Fiyatları

Ege bölgesinde Muğla ve Marmaris'te satılık ev fiyatlarının yüzdesinde büyük ölçüde düşüşler meydana gelmiştir. Arz ve talep ilişkisinin fiyatlara yansıdığı sistemi, emlak pazarlarında da aynı şekilde gerçekleşti. Talebin son yıllarda Marmaris için azalması ile ikinci el konut piyasasında yaklaşık %20'ye kadar satılık evlerin fiyatlarında gerileme meydana gelmiştir. Ancak enflasyon ve piyasaya yansıyan etkisi dikkate alınırsa tam tersini söylemek mümkündür. Marmaris Satılık ev konut satın almak için belki de en değerli fırsatlardan biri süreç olarak başladı denilebilir. Konut kredisi faiz oranları düşerse, fiyatları yukarıya çekecek travalli hareketi yaşanacaktır.

Marmaris'te En Uygun Satılık Ev İçin Emlak Ofisleri

Emlak ofislerinin gerek müşteri değerlendirmesi gerekse de ekonomi ile arz ve talep değerlendirmeleri ev satın alacak olanlar için çözüm merkezi olmuştur. Dengeler hakkında bilgi almak ve satılık ev için danışmak yararlıdır. Marmaris için satılık evlerin yanı sıra dubleks daireler, satılık arsalar ve villa/müstakil evler emlak ofislerinde değerlendirilen alanlar olmaktadır. Metrekare fiyatlarının her bakımdan değerlendirmeye alınması ve fiyatların o doğrultuda belirlenmesini sağlamak için öncü olmuştur. Yatırım fırsat seçeneklerini değerlendirmek kazandırır.

Yeni Konut Fiyatları

Marmaris emlak piyasasında 2+1 yaklaşık 85m2 düz daire asgari 450.000-TL itibaren başlayan fiyat etiketine sahiptir. Dairenin bulunduğu kat konum ve mevkisine göre fiyatın kalite ile doğru orantılı yükseldiği görünür. 3+1 daireler için etiket 700.000-TL başlangıç fiyatırır. Özelliklerine göre 2.500.000 seviyelerine çıktığı da izlenir. Müstakil evlerde birinci etmen parselin metrajıdır. Belirtilen fiyatlara ilave edilir.

İkinci El Konut Fiyatları

İkinci ek konut piyasasında ise, 2+1 daireler 350.000-TL itibaren başlar. 3+1 konutlarda 120-130m2 için 550-600.000-TL olarak fiyatlanır. Artan metraj, kalite, yaş, mevki, konut artış getiren parametrelerdir. Bu fiyatlar genel rayiç kapsamındadır. Her konut kendi başına değerlendirilerek fiyatlanır. En gerçekçi fiyatlar satışla sonuçlanarak test edilendir.