Gönenç Emlak

En çok kazandıran yatırımım tipi doğru yer ve zamanda yapılan seçim ile gayrimenkul olduğunu açıkladı.

Selimiye Gayrimenkul Yatırımı // Gönenç Emlak Marmaris

selimiye emlak konut

Güneyin Yıldızı Marmaris Selimiye

En çok kazandıran yatırımım tipi doğru yer ve zamanda yapılan seçim ile gayrimenkul olduğunu açıkladı. Şüphesiz küçük yatırımcı için konut yatırımı olurken finasal dönüşümü metraj mevki kapasite ile çarpan etkisi sağlayan arsa arazi yatırımlarıdır.

Marmaris malesef arsa arzı konusunda ömrünü tamamlamıştır. Satılık arsa kalmadığı için kentsel dönüşüm ile konut inşaatı yapılabilmektedir. Selimiye satılık arsalar konusunda Marmaris ile ayni kaderi yaşamaya az süre kalmıştır. Fakat hala fırsatlar vardır. Bu nedenle yatırım için cazibesi vardır. Hisarönü, Turgut, Orhaniye, Bayır, Söğüt Mahalleleri yatırımcıların radarında bulunmaktadır. Bize göre tahmini on yıl kadar süre yatırımcılar önemli fırsatlar yakalama şansına sahip.Nüfus artışı ve göç bu süreyi azaltarak arttırabilir. Fakat gayrimenkul yatırımının kazandırdığını tekrar belirtelim.

Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?

Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım türü, gayrimenkul olarak bilinmektedir. Gayrimenkul, geniş bir kitleye hitap etmesi ve büyük bir ekonominin önemli bir ayağı olması nedeniyle oldukça çeşitli yatırım noktalarına sahiptir. Bu yüzden iyi bir gayrimenkul yatırımı yapmak için; doğru araştırma, doğru planlama ve doğru noktada harekete geçmek gerekmektedir.

Tüm bu adımlar içinde onlarca farklı noktayla birlikte oluşmaktadır. Bu yüzden en çok kazandıran gayrimenkul yatırımı için, sizlere sunduğumuz adımları dikkatle takip etmeniz oldukça önemli. Konut ya da arsa alarak gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için en önemli nokta, doğru soruların cevapları olabilmesidir. Yaptığınız yatırımın, sizin konutunuzu kiralamak ya da satın almak isteyen kişilerin ne tür ihtiyaçlarına cevap vereceği oldukça önemlidir. Bu cevaplar, karlı gayrimenkul yatırımı için yıllar içinde birçok yeni fırsat ortaya çıkaracaktır.

Gayrimenkul Yatırımı Yapacaklara 5 Altın Değerinde Tavsiye!

1.) Alacağınız yapının tapusunu detaylı olarak inceleyin, sahip olduğu hukuki statü gelecekte büyük problemlerle karşılaşma ihtimalinizi minimuma seviyelere indirecektir. Dairenizin aile yapısı olması, arsanızın kısıtlı olması, iş yeri için belirli kısıtlamalar olması gibi birçok noktayı tapunuz üzerinden değerlendirebilir ve sonuca varabilirsiniz.

2.) Deprem riski, sel ya da diğer doğal afet tehlikelerini gayrimenkul yatırımı yaparken unutmayın. Bu noktalardan arsa, konut almamaya özen gösterin. Bu bölgelerden yapacağınız yatırım size fiyat açısından makul gelse bile, aldığınız riskin oldukça önemli olduğunu ve bunun ilerde sizi maddi – manevi olarak ciddi zorluklara sokabileceğini düşünmeniz gerekmektedir.

3.) Büyük yatırımın peşinden koşmayın. Sadece büyük yatırım yapmak amacıyla, paranızı tek bir arsa ya da konuta bağlamak büyük bir hata olabilir. Küçük arsaları ve küçük evleri her zaman değerlendirin. Küçük birden fazla yapıya sahip olmak, ilerde yatırımınızın bir kısmını değerlendirmenizi sağlayabilir, kazancınızın çeşitli yerlerden gelmesi gibi avantajlar ortaya çıkarabilir.

4.) Ev satın alırken genellik ile aidat miktarları görmezden gelinir. Bu hatayı kesinlikle yapmayın. Satın aldığınız evin, aidat yükünü mutlaka hesaplayın. Bu aidat miktarı evde kendiniz oturduğunuz takdirde, sizin ödemeniz gereken önemli bir yük olacaktır. Aynı zamanda ev/ dükkan kiralamak isteyenler bu aidat değerlerini mutlaka değerlendirecektir.

5.) Yatırım yaptığınız iş yeri, konut gibi gayrimenkuller için o bölgede belirlenen kira çarpanını mutlaka inceleyin. Uzun bir amortisman süresi, sizi yıpratabilir. Yatırımınızın dönüşü mutlaka defalarca kez farklı çarpanlarla değerlendirerek ölçmeniz gerekmektedir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan yazıların telif hakları Gönenç Emlak Şirketine aittir. Yazılı İzin olmadan kopya edilemez alıntı  yapılamaz. 

GÖNENÇ EMLAK