Gönenç Emlak

Dalgalanmaların emlak piyasası kapsamında konut kredisi verimliliği için hatta bu konuda tüm ekonomide bek gör duygusu uyandırdığını izlenebilir.

Konut Kredisi Verimliliği // Gönenç Emlak

konut kredisi

Konut Kredisi

Dalgalanmaların emlak piyasası kapsamında konut kredisi verimliliği için hatta bu konuda tüm ekonomide bek gör duygusu uyandırdığını izlenebilir. On yılın daha iyi kısmında, temeller büyük ölçüde ortada kaldı. Birçoklarını yönünü sorgulamaya bıraktı. Örneğin faiz oranları, potansiyel alıcıları diken üstünde bıraktı. Yıllardır faiz oranları katlanarak artma tehdidinde bulundu, fakat henüz yapılmadı. Özellikle ilgi çekici olan ipotek sürecidir. Krizin ardından konut sektöründe köklü değişiklikler yaşayan başka sektör belki de yoktur. Bu süreçte yapılan değişikliklerle beraber, ufukta fazlasının olduğu görülüyor.

Ortalama süreç özellikle uzundur. İpotek sürecinin süresi, geçmişteki ihlallerin doğrudan sonucudur. Geçmişteki hatalardan kaçınmada geleneksel kredi kuruluşları kredi almayı zorlaştırdı. Aslında, potansiyel borçluların, kapanış masasına anlaşma getirmekte bazen bir aydan fazla mesai yapması nadir değildir. Ne yazık ki, sürecin kendisi genellikle sıkı çalışmayı baltalamaktadır. Mevcut süreç, hatalar, tekrarlanan çabalar, modası geçmiş süreçler, işlemlerle politikalarla boğuşmaktadır. Bağlantısız ve şeffaflıktan yoksun.

İşlem Daralması

Her tarafın aynı sayfada olduğundan uygun belgelere sahip olduğundan emin olmak amacıyla, alıcıların genellikle şehrin her yerine araba kullanmaları gerekir. Esasen süreci kolaylaştırmanın yolu yoktur. Sebep ne olursa olsun, ipotek alma süreci hiç olmadığı kadar yavaş. Verimsizlikler norm haline geldi. Alıcıların kabul etmesi gereken şey mi? Yoksa boşa harcanan zaman çabayı azaltmakta yapılabilecek şey var mı? Konut kredisi güncelliğini yitirmiş uygulamadan rahatsız olanlar sadece alıcılar değildir. Bu süreçte yer alan herkes, temelde kusurlu sistemle uğraşmak zorundadır.

Verimlilik

Ortalama kapanış, hepsi aynı amaçla çalışan yaklaşık 25 farklı kişiden oluşabilir. Pek çok insanın dahil olduğu noktaya gelir. Herkesi aynı sayfada toplamak üzere harcanan zaman enerji çok yorucu zaman alıcıdır. Sorun, ille de çalışanların kaynakların çok insana tahsis edilmesi değil, zamanlamasıdır. İşlem bozulur çünkü herkes anlaşmanın on birinci saatte gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenir. Başka deyişle, işler bozulduğunda, sonuçsuz çabada muazzam miktarda zamanı enerjiyi boşa harcanır. Her başarısız kapanışa zincirleme reaksiyon eşlik eder. Ev satamamak, yeni alıcının piyasaya girmesini engeller. Esasen, etkileyen başka kapanışlar kaybedildi. Ele alınması gereken acımasız döngüdür. Neyse ki, tüketicileri korumaya yönelik önlemler iş başında. Aslında, yeni düzenlemelerin Ağustos ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bazıları yeni sürecin işleri fazladan karmaşık hale getireceğinden endişe ediyor. Düzenleyiciler konut sektörü iyiliği nedeniyle olduğunda ısrar ediyor.

Anlaşmaların Önemi

Ana değişikliklerden, Borç Verme Açıklamasındaki nihai gerçeğin kapanış açıklamasında birleştirileceği, kapanıştan üç gün önce tüketicilere sunulması gerekeceğidir. Gününde gerekli belgeleri sağlamakta herhangi mücadeleyi hafifletmelidir. Uyulmaması ağır para cezalarına neden olacaktır. Amaç, fiili kapanış gerçekleşmeden önce her şeyi sıraya koymaktır - böylece günlük aktiviteler sorunsuz şekilde devam edebilir. En azından, anlaşmaya ilave olanlar, sadece üç gün sonra nispeten emin olacaklar. Değişiklikler doğru yönde atılmış adım gibi görünüyor. Boşa harcanan zamanı enerjiyi azaltmada işbirliğini yepyeni düzeyde vurgulayacaklar.

İrtibat: 0532 312 01 16