Gönenç Emlak

Muğla çevresi 1994 yılından beri gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren şirketimiz salgına rağmen Marmaris satılık ev piyasası canlandığını açıkladı.

Konut Piyasası Canlandı // Gönenç Emlak Marmaris

Marmariskonut piyasası canlandı

Marmaris Satılık Ev Piyasası

Muğla çevresi 1994 yılından beri gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren şirketimiz salgına rağmen Marmaris satılık ev piyasası canlandığını açıkladı. Konut kira fiyatlarının yüksek olmasına karşın faiz oranları düşünce piyasada ev satışlarında hissedilir hareketlilik görülüyor. Genellikle 2+1 ya da 3+1 ikinci ek konutlar ilgi görüyor. Konut kredisi özellikle kamu bankaları tercih ediliyor. Şubelerde talep patlaması olduğu ve değerleme işlemlerinde sıra oluştuğu izleniyor. Bu şartların devamlı olmayacağı ve bir süre sonra biteceği yönünde beklenti alıcıların hızlı karar vererek bu avantajlı dönemden faydalanmak davranışını getirdi. Marmaris Emlak piyasasında yatırımı açısından değerlendirilen ikinci el taşınmaz satışlarında 60 ay vade tercihi ağır basıyor.

Her Şey Hayalle Başlar

Yazlık konut sahibi olmak ya da Marmaris satılık ev almak herkesin hayalleri içinde yer almaktadır. Genellikle iş hayatına başlanmasıyla bu hayal oluşmaktadır. Bazen kısa bir süre içinde istekler gerçekleşir. Ancak bazen yıllar sonra hayallere ulaşmak mümkün olabilir. Kirada yaşayanlar kendi evlerinde oturmanın hayalini kurar. Bazıları kendi işinin patronu olmayı hayal ederken bazıları da arsa almayı tercih ederek gelecekte değerlenmesi üzerine alakalı hayaller kurarlar.

Efektif Destek

Ancak hayaller efektif güçle desteklenmez ise öylece kalır. Gerçekleşmesi mümkün olmaz. Bu hayaller tasarrufların birikimi ya da bankaların uygun şartlarda kredi vermesiyle uzun zaman beklemeden gerçekleşebilir. Pek çok ailenin en çok düşlerini kurmuş olduğu bölgelerin başında Marmaris gelir. Burada huzurlu zaman geçirmek için konut satın almanın hayali kurulur Yaz tatilini geçirmek üzere insanlar emekliliklerini bu güzel ilçede yaşamak için bir konut sahibi olmak ister. Ayni zamanda ilçede yatırım yapmak amacıyla taşınmaz almak ister.

Danışman Desteğiyle Taşınmaz Almak

Her işin konusunda profesyonel vardır. Bu sebeple her zaman bir bilene danışmak sözü söylenir. Gayrimenkul konusunun da profesyoneller bulunur. Uzman desteğiyle satılık ev veya ticari taşınmaz satın alınması avantajlı olması mümkündür. Böylesi önemli avantajı danışmanın müşterilerine sağlar diyemeyiz. Piyasada bir yaşında danışmanlık firmalarının bulunduğu gibi sektörde 25 yıl üstünde süre tecrübe birikime sahip profesyonel ve ekibi bulunur. Bu firmaların da aynı kalitede hizmet sunması mümkün değildir. Tıp fakültesinden yeni mezun olan cerrah doktorla 20 senenin üstünde sayısız operasyon gerçekleştirmiş muhtemelen profesör doktor birikim ve tecrübe açısından ayni düzeyde değildir. Standart ile profesyonel arasında fark bulunmaktadır.

Seçimlerin Önemi

Bu sebeple seçtiğiniz danışmanlık ofisinin tecrübeli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu tecrübeye sahip profesyonel danışmanın yönlendirmesi halinde alınan taşınmazın karlı olması beklenir. Bunun dışında kötü niyetli olmasa dahi yetersizliği sebebiyle hatalı alım ve satımlar yapılmasına sebep olan firmalar da piyasada vardır. Yetersiz aceleci hizmet sunan şirketlere karşı dikkatli olmalı hayalinin gerçekleşmesi amacıyla çaba sarf edilmesi önemlidir. Seçimlerinizde ve vereceğiniz kararlarda özenli olmanız doğrudan sizi etkiliyecektir. Elbette sonuçları olur. Danışmaktan çekinmeyin. Çeyrek yüzyıllı aşan deneyim birikim ve hizmet kalitemizle devam ettiğimiz servisimizden faydalanmız önerilir.