Gönenç Emlak

Türkiye konut piyasasında değişimler Marmaris gayrimenkul piyasası üzerinde etkilerini göstermesine rağmen kendi dinamikleri nedeniyle dikkat çekiyor.

Konut Piyasasında Değişimler

piyasaların son durumu

Emlak Konut Piyasası

Türkiye konut piyasasında değişimler Marmaris gayrimenkul piyasası üzerinde etkilerini göstermesine rağmen kendi dinamikleri nedeniyle dikkat çekiyor. İnşaat sektörü, ülkemizin son yıllarda en gözde iş kollarından birisidir. Nüfus yapımızın hala dinamikliğini koruması, konuta duyulan ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır. Devletin de çeşitli vergi ve faiz indirimleriyle destek olması bu piyasanın canlılığını korumasını sağlamaktadır.

Son Yıllarda Sektörün Durumu

Ülkemizin son dönemlerde yaşadığı döviz atağı, konut piyasası için bazı sıkıntılara sebep olmuştur. Bu sıkıntıların aşılması amacıyla devlet çeşitli politikalar yürütmektedir. Önemli girişimlerden biri, imar barışı düzenlemesidir. Yapılan düzenleme ile devlet sorun yaşadığı malikleriyle anlaşmaya varmıştır.

Yapılan barış hem konut piyasasında canlanmaya hem de gayrimenkul yatırım sahiplerinin yaşadığı ticari sorunlara çözüm getirmiştir. Sektörden yaşamını kazanan pek çok kişiye rahat nefes aldırmıştır. Ancak, sektörde farklı sıklet ölçeğinde çok firmanın olması, firma başına rant oranının azalmasına neden olmuştur. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve evlerimize girmeye başlamasıyla, yenilik takipçisi olan firmalar ön plana çıkmıştır. Konut güvenliği, yaşam konforumuzu birlikte sağlamanın mümkün olduğu çözümler getirmiştir.

Yeni Sistem Ev Uygulamaları

İnşaat sektörünün son dönemde gösterdiği ilerleme, yapılan evlerin kalitesi ve işlevini olumlu yönde etkilemiştir. Yaşanan olumlu değişimi en çok etkileyen ise, yeni ev sistemleridir. Akıllı ev sistemleri, konut sahiplerine pek çok konuda avantaj sağlamıştır.

Yeni sistem ev otomasyonu, uzaktan yönetim, güvenlik çözümleri sunan sistemdir. Modern kout sistemi sayesinde; güvenlik, konfor, zaman, para ve eğlenceye kavuşabilirsiniz.

Akıllı evler sistemi neler sunar?

Prizde unuttuğunuz ütünün elektriğini keser, akşam olduğunda perdenizi kapatır. En önemli avantajlarından diğeri, yüksek enerji tasarrufu sağlamasıdır. Örnek vermek gerekirse; ışıkları kısar, oda sıcaklığını ayarlar, TV otomatik olarak kapatır, kapıları otomatik olarak açıp kapatır.

 Ayrıca teknolojik modern evler, hırsızlara karşı yüksek güvenlik sağlar. Evde bulunmadığınız zamanda, eve yaklaşan tehlike sezen sistem, evdeki TV ve müzik çaları çalıştırarak hırsıza, evde sizin olduğunuz algısıyla uzaklaştırabilir.

Muhtemelen uzun yıllar beklemeden, bu sistemler her birimizin evine dahil olacaktır. Rekabet açısından, yeniliği takip eden, uygulayan inşaat firmaları konut piyasasına yön verecektir.

Konut Satışında Yeni Model