Gönenç Emlak

Muğla çevresi çeyrek asırlık gayrimenkul firmamız bölgede konut satışı konusunda avantajlı dönemin başladığını duyurdu.

Konut Ev Satışı // Gönenç Emlak

ev satmak deneyim ister

Konut İhtiyacı

Muğla çevresi çeyrek asırlık gayrimenkul firmamız Marmaris konut satışı konusunda avantajlı dönemin başladığını duyurdu. Satışlarda Konut kredisi faiz oranlarının düşmesi ve inşaat firmalarının sağladığı kolaylıklar ortamı hareketlendirdi. Talep oluştu. Beklenen seviyede olmasa da kısmen beklentiler karşılanıyor.

Evi Değerinde ve Hızlı Satmak

Belki de yıllarca birikim yapıp kendinize bir ev satın aldınız ya da yatırım amaçlı değerlendirme yaptınız. Bu gün ayrı bir eve taşınmaya karar verdiniz veya yaşadığınız semtinizi değiştirmek istiyorsunuz diyelim. Nedeni her ne olursa olsun evinizi satma konusunda bir karar verdiniz. Fakat satmak için acele ettiğiniz takdirde değerinden düşük fiyata satma riski var. Ne yapmak gerekir? Öncelikle sabırlı olmanız gerekir. Başlangıç olarak iyi bir araştırma yapmalısınız.

Ne Yapmalı

Marmaris ve Muğla çevresinde nasıl ev satabilirim diye soracak olursanız size önerilerimiz var. Bu konuda yardımcı olabilecek profesyonel bir ekip ile çalışmalarını sürdüren Gönenç Emlak Şirketi ile çalışmak en iyi seçim olacaktır. Bölgede çeyrek asır süredir firma hizmet veriyor. Muğla ve Marmaris çevresi her gün belki de yüzlerce satılık ev ilanlarını görmeniz mümkün. Fakat doğru firma seçerek yüzlerce ilan içinden doğru adrese ulaşmak özen gerektirir. Modern pazarlama teknikleri kullanan Gönenç Emlak şansınızı arttırabilir.

Denedim Oldu

Elbette dilerseniz evinizi kendi başınıza da satabilirsiniz. Balkona sahibinden satılık afişi hazırlatarak asarsınız. Pencere camına satılık yazısı yazılı ilanı yapıştırdığınız zaman sıra müşteri beklemeye kalır. Gazetelerde seri ilanlar veya internet sitesine duyuru yapmanız yeterli. Gerisi şansınıza kalmış. Bekleyerek görmek gerekir. Sonuçlar sizi yaptığınız girişimle test ederek doğrulayacak ya da yeni arayışlara yöneltecektir.

Satış Cazibesini Yükseltmek Avantajdır

Evinizin daha kolay alıcı bulması biraz da sizin elinizde olduğunu unutmayınız. Marmaris ve Muğla’da nasıl ev satabilirim sorusunun yanıtı burada. Nasıl diye soracak olursanız; öncelikli olarak evinizi alıcıya gösterirken dikkat etmeniz gerekenleri yapmanızdır. Evin temiz olmasına, boyaların yeni olmasına, kırık dökük yerlerin olmamasına mutlaka dikkat etmenizi söylemeye gerek yok herhalde. Mutfak dolapları, eğer bulunuyor ise yatak odası dolaplarının sağlam olmasına ve fayansların temiz görünmesine özen göstermelisiniz. Konut havalandırmalı ve temiz kokmasını sağlamalısınız. Gerekirse oda sprey kullanın. Balkon veya var ise bahçenizin bakımını yaparak iyi durumda görünmesini sağlayınız. Herhangi soruna karşı tapu dairesinden beklenmedik bir sıkıntı olup olmadığını kontrol ediniz. Basit görünen bu hususları göz ardı ettiğiniz takdirde alıcı evi almaktan vazgeçebilir.

Profesyonel Destek Kazandırır

Alıcı ile onun istediği saatlere randevu vermeye çalışın ve zamanınızı ona göre planlayın. Mesai saatleri dışında randevu belirlemeye özen gösteriniz. Eğer iş pazarlık aşamasına geldiyse, belirlediğiniz değerinden aşağıya fazla inmek zararınızadır. Daha önce hiç böyle işlerle ilginiz olmadıysa yani gayrimenkul alım- satımı ile alakalı tecrübeniz yoksa önerimiz bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmanızdır.

Çünkü gayrimenkul danışmanları size göre tecrübe sahibi oldukları için nerede ve nasıl davranılması gerektiğini meslekleri gereği daha bilirler. Belki yaşamınız boyunca bir veya birkaç kez yaşayacağınız müzakere durumunu uzman danışmanın yüzlerce kez yaşamış olduğunu anımsayınız. Gönenç Emlak ile irtibata geçtiğiniz takdirde hiç bir zarara uğramadan Muğla ve Marmaris çevresi gayrimenkul işlerinizi sağlıklı sonuçlandırmak mümkün olur.

MARMARİS GÖNENÇ EMLAK