Gönenç Emlak

Salgın koşullarının tüm dünyayı etkilediği koşullarda Marmaris gayrimenkul pazarı payına düşen oranda krizi yaşadı.

Gayrimenkul Pazarı // Gönenç Emlak Marmaris

Gayrimenkul Pazarı

Marmaris Gayrimenkul Pazarı

Salgın koşullarının tüm dünyayı etkilediği koşullarda Marmaris gayrimenkul pazarı payına düşen oranda krizi yaşadı. Geçen yıl ilk çeyrek ardından Kovid-19 tüm ekonomik yaşamı sarstı. Alışkanlıkları ticari davranış refleksini değiştirdi. Yılın son çeyreğinden baktığımızda şaşırtıcı biçimde gayrimenkul pazarı açısından tüm zamanların konut satış rekorunun kırıldığı TUIK verilerinden izlendi. Devletin konut hesabı desteği gibi teşvikler şirketlerin kampanyaları ve en dikkat çeken tarihi konut kredisi faiz oranlarındaki düşme nedeniyle satış  hacminin büyümesini sağlandı. Döviz hareketleri, banka faiz oranlarının yükselmesi atak yapan emlak piyasasını dizginledi. Yeni yıl aşıların yaygın kullanımıyla beklenti oluşmasını sağladı. Ancak; yerel piyasanın kendine özgü koşulları nedeniyle konut satış fiyatlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu anlamda, emlak piyasası büyük prim yapma potansiyeli nedeniyle talep almaya devam ediyor.

Marmaris Revaçta

Muğla çevresi yatırımcıların gözbebeği olan bölgelerin başında gelir. Havası, doğası, konumuyla insanların sık sık uğradıkları turizm alanıdır. İlçe tatil bölgelerinden en kalkınmış olanlar arasında yer almaktadır. Marmaris gayrimenkul pazarı satılık ev, yazlık, arsa bakımından önemli bölgedir. Bu nedenle yatırım yapmak istenler evlerini buradan almayı tercih etmektedir. Son otuz yıldır ev fiyatları her zaman artışta olmuş ve konut yatırıcılarına kazandırmıştır.

Konut Piyasası Durumu

İlçemiz turizm ekseninde oldukça kalkınmış turizm bölgesidir. Özellikle yazlıklar yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yazlık satılık evler sunum açısından zengindir. Marmaris gayrimenkul pazarı piyasaları geleneksel yükselme alışkanlığına sahiptir. Belirttiğimiz gibi yatırımcıların yüzünü fırsatlarla güldürmektedir. Çünkü satın aldıkları evler sayesinde sürekli olarak kar elde ettiği izlenmektedir. Marmaris gayrimenkul pazarı diğer bölgelere göre daha hızlı kalkınmıştır. Emlak danışmanlığı desteğiyle sektörde satılık veya kiralık villa, yazlık, ada, otel, ticari taşınmazlar ve apart otel tipi taşınmazlara ulaşmak kolaydır.

Ev Alırken Bize Ulaşın

Muğla çevresi ev almak, yatırım yapmak isterseniz bize şirket adresinden ulaşabilirsiniz. Gönenç Emlak Danışmanlık şirketi olarak 29 yıldır aktif olarak hizmet vermeye devam eden bölgesel yerel firmayız. Sektörümüzde gayrimenkul alım satım işlemlerinde yanınızdayız. Elbette herkes kendi başına ev satın alabilir veya evini satabilir. En azından kendi başına deneyebilir. Evin pencere camına, balkona, uygun görünür yere afiş asabilirsiniz. Tanıdıklarınıza evinizi sattığınızı söyleyerek duyuruda bulunabilirsiniz. Telefonunuzdan sosyal medya hesabınızdan haber yapabilirsiniz. Yazılı basından ücretli ilan verebilirsiniz. Şansınız var ise isteğiniz gerçekleşebilir. Ya da müşteri beklemeye devam edersiniz. İki temel etmen değerlidir. Birincisi satış fiyatının gerçekçi tespit edilmesi. İkincisi değerinde ve hızlı satışı gerçekleştirmek, pazarlık sürecini yönetmek. İşinizi şansa terk etmek istemiyorsanız, piyasada geçmişi olan uzman ekip tarafından sağlanan danışmanlık desteği almanızdır.

Gönenç Emlak Şirketi Fırsatları 

01.01.1994 yılında ilçe merkezinde şirketimiz kuruldu. Kuruluşundan günümüze kadar deneyim, birikim sahibi olan uzman ekip teknolojiyi, gayrimenkul mevzuatını, piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Değişen dünyada ticaret artık modern tekniklerle usullerle yürütülmektedir. Geleneksek ticaret teknikleri geçerliğini büyük ölçüde yitirdi. Danışmanlık hizmetinde müşteriyi bulmak yerine, bulunur olmak anlayışı öne çıkmıştır. Yani müşterinin sizi bulması sağlanmalıdır. Bu durum teknolojideki ilerlemelerin doğal sonucunu hazırlayan unsurlardır. Kısaca inbound olarak nitelenen teknik, stratejik planlama, dijital pazarlama teknikleriyle birleştirilir. Kaderini tesadüflere bırakmak yerine bilgi, birikim, deneyim bileşkesiyle oluşan bakışa sahip profesyonel danışmanlık desteği almak doğru seçimdir. Danışmak Kazandırır.