Gönenç Emlak

Muğla çevresi konut piyasası revaçta açıklaması yaparak dalgalanma olduğunu belirtti.

Marmaris Konut Piyasası Revaçta // Gönenç Emlak

Marmaris satılık ev ilanları

Konutlar 

Muğla çevresi konut piyasası revaçta açıklaması yaparak gayrimenkul sektörünün beklemede olduğu açıklandı. İstenilen seviyede olmasa da beklentiler nispeten karşılanıyor. Sezona girerken korona virüs etkisini altında alışveriş yoluna devam ediyor. Mevcut koşullarda ev almak istiyor ancak hangi bölgeden alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız doğasıyla muhteşem ve güzel koylara sahip olan Marmaris hayal ettiğiniz tercih olabilir. Sakin yaşamı arzulayan uygun fiyatlardan ev sahibi olmayı isteyen aileler için Marmaris ciddi göç alıyor. İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde görülen fiyatlara göre turistik ve marka değeri olan Marmaris satılık daire fiyatları ucuz değildir. Gayrimenkul satış fiyatlarının yüksek olmasının temel nedeni sosyal yaşam düzeyi ve yerli yabancı nüfusa sahip olmasıdır. Ayrıca dünyanın en güzel koylarına, mavi bayrak standardı plajlara sahiplik etmesidir. Popüler turistik ilçelerden birisi olan Marmaris, kentlerden gelen insanları kucaklamıştır.

Kiralık Ev Fiyatları

Muğla Marmaris konut piyasası revaçta açıklaması yapan çeyrek asırlık Gönenç Emlak Şirketi sektör hakkında bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Gayrimenkul piyasası kiralık konut açısından ele alındığında büyük şehirler ile arasında fark olmadığı görülür. 1500-2000-TL Marmaris kiralık ev aylık kira tutarı altında ev bulabilmek mümkün değildir. İkinci el aylık 1500- TL aylık ödemeli 2+1 kış aylarında kiralama yapmak koşuluyla orta halli mütevazi bir ev bulmak şansınıza mümkün olabilir.. Ayni tip birinci el daire yeni konutlarda 2.500-TL başlangıç seviyesinden itibaren fiyat etiketi gösterir. Kira fiyatlarının yüksekliği, konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş kira öder gibi ev sahibi olma isteğini canlandırdı. Bu etmen piyasalara yansıdı ve konuta yönelik talep oluşmasını sağladı.

Konut Yatırımı

Bütçenize uygun ev için sabırlı araştırma yapmanız gerekir. Zira genellikle yüksek fiyatlardan olmak üzere evler yoğundur. Limitlere göre ucu açık konut arzı vardır. Satılan yalnızca evler değildir. Yatırımcılara yönelik önemli fırsatlar hala sunulmaktadır. Konut yatırımı açısından getiri potansiyelinin yüksek olması tercih nedenidir. Tatilinizi planlarken turizm acenteleri güvencesi ile gelerek burada zaman geçirebilirsiniz. Farklı alternatifler olarak birçok ev, villa ve daire kiralamanız da düşünülebilir. Aylık, haftalık, günlük kiralık evleri elektronik ortamda bulabilirsiniz. İşini kurmak iş yerini taşımak isteyenler için kiralık veya satılık ofisler iş yerleri Marmaris sektöründe devren satılık veya sahibinden kiralık satılık taşınmazlar sezon sonu işlem görür.

Satış Fiyatları

Ortalama 450-500.000-TL bütçe ile ikinci el konut 80 metre kare ev satın alabilirsiniz. Yeni 2+1 konut için başlangıç 550.000-TL itibaren fiyat etiketi ile piyasada alım işlemi gerçekleşmektedir.. Marmaris ve çevresinde güzel yazlık alabilir, uygun fiyatlardan ofis sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında merkeze yaklaştıkça, sahil şeridine doğru ilerledikçe kira ve satış fiyatlarının arttığını söyleyebiliriz. Marmaris Emlak piyasasında özellikle yabancılara pazarlama çalışması yaptığımız 2.000.000-Euro, 3.500.000-USD değerinde satılık villalar gibi sunum olanaklarına sahip olduğunu da belirtelim.

Gönenç Emlak

1994 senesinden beri Marmaris gayrimenkul sektörüne hizmet veren Gönenç Emlak Şirketi, 2020 yılında dış dinamiklerin olumsuz etkileri gerilediği oranda gayrimenkul piyasalarının hareketinin devam edeceğini ön görmektedir. Şirketimizin emlak piyasasına yapılan fırsat ilanları ve yatırımcılara yönelik duyuruları, sektöre ilişkin yeni bilgiler üyelik kapsamında iletiliyor. Şirketimizin resmi sitesi, elektronik ortamda yüzlerce güncel ilanı uzman ekip çalışmasıyla izleyicilere vermektedir.