Gönenç Emlak

Yılın son çeyreğinde Marmaris satılık daire fiyatlarında yükselme ve buna karşın konut satışlarında işlem hacim daralma görüldüğü açıklandı.

Son Çeyrek Konut Piyasası // Gönenç Emlak Marmaris

yılın son çeyreğinde Marmaris satılık konut piyasası

Dördüncü Çeyrekteyiz

Yılın son çeyreğinde Marmaris satılık daire fiyatlarında yükselme ve buna karşın konut satışları işlem haciminde daralma görüldüğü açıklandı. Efsane düşük kredi faiz oranları döneminde rekorlar kırılan sektörde maalesef furya bitti. Dövizde yaşanan dalgalanma faizlerin yükselmesi ve salgında yeni dalga daralmanın nedeni oldu. Yaşanılan İzmir depremi ikinci el evlere bakış konusunda tedirginlik ve güvenli evleri tercih etmede yönelik sorgulamayı getirdi.Henüz birkaç yıl öncesine gidelim. 2+1 yaklaşık 15-20 yaşında Satılık daire fiyatları 450-650.000-TL seviyesinde. 3+1 daire fiyatı 600.000-TL itibaren başlıyor. Yeni, iki odalı evler 650.000-TL üç odalı evlerdeyse 900.000-1.200.00-TL satış etiketi taşıyor. Yerel piyasa açısından işlem hacminde daralmanın durgunluk seviyesine yakın düzeyde gideceği bekleniyordu 2023 Şubat ayında yaşanılan büyük deperm ise herşeyi sil baştan yapacak görünüyor. Geçmişe yönelik verdiğimiz rakamlar hayal oldu. Yeni fiyatlar el yakıyor.

Kiracılık Zor

Herkes başını sokacağı büyük küçük fark etmeksizin evinin olmasını hayal eder ve tüm yaşamı boyunca da bu hayal için çabalar ve çalışır. İçinde bulunduğumuz salgın süreci ev sahibi olmak isteyenlere fırsat oluşturabilir. Bankalar ve devlet yapılan kampanyalarla konut kredileri ödeme şekilleri tüketiciye fayda sağlayacak şekilde yapılanmaya kavuşması isteniyor. Kiralık ev fiyatları ailelerin kazançlarıyla orantılı olmadığı için önemli sıkıntı yaşanıyor. 2023 yılı İkinci el 2+1 daireler aylık 5.000-TL kira seviyesinden başlıyor. Yeni dairelerde 15.000-TL başlangıç olup, metraj mevki özelliğine göre değişiyor. Bu nedenle Marmaris satılık ev alarak kiradan kurtulma hayalini insanlar sürekli canlı tutuyor.

Konut Satışı

Bankalar haricinde inşaat firmaları da taşınmaz fiyatlarında çeşitli kampanyalar yaparak konut piyasasının canlandırılmasına çalışmaktadır. Gönenç Emlak şirketi yıllardır müşterilerimizin gerek ikamet gerekse yatırım amacıyla alacakları konutlarda fırsat ve kolaylıklar sağlamaktayız. Site adresimizde yayınlanmakta olan Muğla çevresi ve Marmaris satılık ev ilan fiyatları mülk sahibi tarafından belirlenmiştir. Müşterilerimize makul fiyatlı taşınmaz sunmak isteriz. Fahiş fiyatla gelen gayrimenkulleri ilanlarımız kabul etmiyor ve sahibini de gerçekçi, rayiçlerle uyumlu olmadığı konusunda uyarıyoruz. Nitekim bir iki ay sonra herhangi ilgi almayınca düzeltmeye gittiklerini izliyoruz. Boşa geçen zaman kayıptır. Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen aileleri önce çalıştıkları banka ile görüşmeleri gerektiğini belirtiyoruz. Eğer kredi derecesi ve ödeme koşulları uygunluğu sağlanırsa istedikleri özellikte ev için sunumda bulunuyoruz.

Yazlık Ev Talebi Yükseliyor

Bölgenin en eski ve deneyimli yerel gayrimenkul danışmanlık ofislerinden Gönenç Emlak şirketimiz uzun yıllardır aktif faaliyet gösteriyoruz.  Bölgede özellikle yaz mevsiminde tatil amaçlı ziyaret edilen turistik bölgedir. Hal böyle olunca yazlık ev sahibi olmak isteyen bireylerin yoğun tercih ettikleri alanların başında gelmektedir. Uzun süre yabancılar yazlık tipi Marmaris satılık ev aldılar. Yerleşik nüfusun artması nedeniyle yabancıların ilgisi azaldı. İngiliz, Alman ve Hollanda ağırlıklı aileler evlerini satarak Türkiye’de Göçek, Gökova Yurt dışında Şili’ye giderek yerleşiyorlar. Rus ve Araplar zayıf da olsa taşınmaz satın alımında yerel piyasada varlığını gösteriyor. Büyük kentlerimizden İstanbul başta olmak üzere Türk emekli aileler ilçeyi mesken tutmuş durumdalar. Selimiye Mahallesi ise en popüler ve yatırımcıların gözdesidir.

Danışmanlık Şirketi

Muğla çevresi Datça’dan Fethiye’ye farklı mevki ve büyüklükte ev ilanlarını bilgi bankamız bünyemizde bulunduruyoruz.%85 ilan bilgileri günceldir. Firmamızda ekip tarafından 700 adet üzerinde satılık kiralık ilanı sürekli güncellenerek yenilenir. Sizlerden gelen talepleri değerlendirerek seçenek sunuyoruz. İsteğinizle uyumlu olduğu değerlendirilen üç adet seçtiğimiz Marmaris satılık ev hakkında bilgi vererek yer gösterme yapıyoruz. İsteğiniz koşullarda evler bulunması halinde size özel çalışmalar yapılarak zamana yayılır. Güvenli alışveriş yapılması nı sağlamak üzere yasal hazırlanan sözleşme ile hizmet verilir. Amacımız hayalinizdeki konuta uygun gerçeğini sunabilmek. Taşınmazı satışa çıkaranlara değerinde ve hızlı alıcı bulmak. Hedefimize ulaşmak amacıyla stratejik planlama ve dijital pazarlama modern teknikleri kullanılarak deneyimli uzmanlarımızla hizmet üretmeyi sağlamaktır.