Gönenç Emlak

Türkiye genelinde ve Muğla Marmaris satılık ev piyasası alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Satılık Ev Piyasası // Gönenç Emlak Marmaris

konut yatırımı kazandırıyor

Yatırımcıların Tercihi

Türkiye genelinde ve Muğla Marmaris satılık ev piyasası alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yatırım yapmak isteyenlerin büyük çoğunluğun tercihleri son zamanlarda satılık ev piyasası üzerinden gerçekleştiriyor. Bu amaçla konut tercihlerinin başında ise yazlık bölgelerde bulunan satılık ev piyasası yer almaktadır.

Satılık Yazlık Ev Piyasası

Konut kredisi almayı düşünen alıcıların büyük çoğunluğu Marmaris ve çevresini tercih ediyor. Yaz dönemi düşünüldüğü zaman ev piyasasında yaşanan canlılık ve işlem hacminde artış olduğu görülmektedir. Yatırımlarını yazlık ev almak için kullanan çok fazla kişiye rastlamak mümkündür. Ancak hemen belirtelim burada öne çıkan maddi kazanç tek hedef değildir. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar sahillerde tatil yapar gibi yaşamayı hayal etmektedir. Emekli olduğu zaman kıyı kasabalarında yaşama isteği yaygındır. Bu nedenle gelecekteki yaşam tarzı beklentisiyle hareket söz konusudur. Satılık ev alarak kiraya vermek, gelecekte kendisi yaşamak hayali pek çok insanın tercih nedenidir. Kredi kullanılarak satın alınan yazlık ev, borç ödendikten sonra birikime dönüşme avantajını da sağlayacaktır.

Konut Yatırımı

Yatırım yapmak isteyen pek çok kullanıcının tercihi gayrimenkul sektöründen yana olmaktadır. Bu sebeple kıyı ilçelerinde yazlık evler oldukça ideal seçeneklerdir. Satılık ev piyasası her geçen gün yükselişe geçmektedir. Satın alacağınız yazlık ev şayet Marmaris gibi yazlık bir bölgede bulunur ise size her anlamda daha fazla getiri sağlayacaktır. Talep değerlerine bakıldığında bu ilçemize son 25 yıl sürekli ilgi olmuştur. Özellikle 1990-2010 gelişme yıllarında taşınmaz sahibi olanlar bugün önemli değerlere sahiptir. Çünkü artık arsa kalmadığı için yeni inşaatlar yapılamamaktadır. Kentsel dönüşümle yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Ancak, daire başına arsa payı maliyeti yüksek olduğundan satış fiyatları yüksektir. Türkiye’de demir, çimento, tuğla gibi temel malzemeler nakliye gider farklılığı dışında nerede ise aynıdır. Fakat arsa payı maliyeti satış fiyatının belirlenmesinde çok önemli temel etken ve unsurdur.

Yatırım Tercihi

İlk tercihlerinden birisi olan gayrimenkul sektörü son zamanlar da oldukça popüler durumdadır. Getirisi fazla olduğu için ve avantajlarının fazla olması nedeniyle pek çok girişimci için konut yatırımı yapmak oldukça ideal durumdur. Siz de birikiminizi değerlendirmek amacıyla yazlık ev almayı düşünürseniz kesinlikle bu sektörü değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. 26 yılı aşan süredir Marmaris emlak piyasasında gayrimenkul fiyatlarının düştüğünü görmedik. En ciddi ekonomik sıkıntıların krizlerin yaşandığı yıllarda dahi satışlar yavaşladı. Fakat konut hiç bir zaman fiyatları düşmedi. Elbette münferit satışlar örnek teşkil etmez. Alan daima kazanmıştır.

Sonuç

Marka değerine sahip ilçemizde yabancıların ilgisi geçmişteki düzeyden uzak olmasına karşın hala devam etmektedir. Doğal güzelliği, iklimi ve sosyal yapısıyla dünyaya açılan pencere olan ilçe, sağlık, eğitim, kültürel konumuyla özel nitelik kazanmıştır. Bize göre arz sabit noktasına gelmekte fakat talep giderek yükselen yoğunlukta artmaktadır. Bu durum gelecek açısından yatırım yapanların başarılı karar vermelerinin kazanç olarak karşılığını alacakları anlamına gelir. Daha detaylı bilgi almak ve istediğiniz evlere en kısa zaman içerisinde sahip olmak için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Hayalinizi zaman kaybetmeden sizde gerçekleştirmek için istediğiniz zaman bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.