Gönenç Emlak

Türkiye genelinde ve Muğla Marmaris satılık ev piyasası alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Satılık Ev Piyasası // Gönenç Emlak Marmaris

konut yatırımı kazandırıyor

Yatırımcıların Tercihi

Türkiye genelinde ve Muğla Marmaris satılık ev piyasası alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yatırım yapmak isteyenlerin büyük çoğunluğun tercihleri son zamanlarda satılık ev piyasası üzerinden gerçekleştiriyor. Konut tercihlerinin başında ise yazlık bölgelerde bulunan satılık ev piyasası yer almaktadır.

Satılık Yazlık Ev 

Konut kredisi almayı düşünen alıcıların büyük çoğunluğu Marmaris çevresini tercih ediyor. Yaz dönemi düşünüldüğü zaman konut piyasasında yaşanan canlılık, işlem hacminde artış olduğu görülmektedir. Yatırımlarını yazlık almak üzere kullanan  kişilere rastlamak mümkündür. Ancak hemen belirtelim burada öne çıkan maddi kazanç tek hedef değildir. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar sahillerde tatil yapar gibi yaşamayı hayal etmektedir. Emekli olduğu zaman kıyı kasabalarında yaşama isteği yaygındır. Dolaysiyle gelecekteki yaşam tarzı beklentisiyle hareket söz konusudur. Satılık ev alarak kiraya vermek, gelecekte kendisi yaşamak hayali pek çok insanın tercih nedenidir. Kredi kullanılarak satın alınan yazlık, borç ödendikten sonra birikime dönüşme avantajını da sağlayacaktır.

Konut Yatırımı

Yatırım yapmak isteyen pek çok kullanıcının tercihi gayrimenkul sektöründen yana olmaktadır. Kıyı ilçelerinde yazlık yatırımı oldukça ideal seçeneklerdir. Satılık ev piyasası her geçen gün yükselişe geçmektedir. Satın alacağınız konut şayet Marmaris gibi yazlık bir bölgede bulunur ise size her anlamda daha fazla getiri sağlayacaktır. Talep değerlerine bakıldığında, ilçemize son 25 yıl sürekli ilgi olmuştur. Özellikle 1990-2010 gelişme yıllarında taşınmaz sahibi olanlar bugün önemli değerlere sahiptir. Çünkü artık arsa kalmadığından yeni inşaatlar yapılamamaktadır. Kentsel dönüşümle yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Ancak, daire başına arsa payı maliyeti yüksek olduğundan satış fiyatları yüksektir. Türkiye’de demir, çimento, tuğla gibi temel malzemeler nakliye gider farklılığı dışında nerede ise aynıdır. Fakat arsa payı maliyeti satış fiyatının belirlenmesinde önemli temel etken unsurdur. Örneğin satılık yalı dairesi belirtilen seviyede satış fiyatlarının yüksekliğiyle dikkat çeker. Değeri yüksektir.

Yatırım Tercihi

İlk tercihlerinden birisi olan gayrimenkul sektörü son zamanlar da oldukça popüler durumdadır. Getirisi fazla olduğundan, avantajlarının fazla olması nedeniyle girişimciler, konut yatırımı yapmayı oldukça ideal görmektedir. Siz de birikiminizi değerlendirmek amacıyla yazlık almayı düşünürseniz kesinlikle sektörü değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. 1994 yılında şirketimizin kuruluşundan günümüze geçen süredir Marmaris emlak piyasasında gayrimenkul fiyatlarının düştüğünü görmedik. En ciddi ekonomik sıkıntıların krizlerin yaşandığı yıllarda dahi satışlar yavaşladı. Fakat konut hiç bir zaman fiyatları düşmedi. Elbette münferit satışlar örnek teşkil etmez. Alan daima kazanmıştır.

Sonuç

Marka değerine sahip ilçemizde yabancıların ilgisi geçmişteki düzeyden uzak olmasına karşın hala devam etmektedir. Doğal güzelliği, iklimi, sosyal yapısıyla dünyaya açılan pencere olan ilçe, sağlık, eğitim, kültürel konumuyla özel nitelik kazanmıştır. Bize göre arz sabit noktasına gelmekte fakat talep giderek yükselen yoğunlukta artmaktadır. Bu durum gelecek açısından yatırım yapanların başarılı karar vermelerinin kazanç olarak karşılığını alacakları anlamına gelir. Daha detaylı bilgi almak, istediğiniz taşınmazlara en kısa zaman içerisinde sahip olmak amacıyla bizimle irtibat kurabilirsiniz. Hayalinizi zaman kaybetmeden sizde gerçekleştirmek için istediğiniz zaman bize ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.