Gönenç Emlak

Marmaris emlak konut yatırımları yapmak için satılık konut alarak yaşamınızı tatil yapar gibi geçirmek istiyorsanız seçiminiz doğrudur. 

Marmaris Emlak Konut Yatırımları

Marmariste yatırım yapmak ideal mi? 

Marmaris emlak konut yatırımları yapmak için satılık konut alarak yaşamınızı tatil yapar gibi geçirmek istiyorsanız seçiminiz doğrudur.  İster yatırım için isterseniz kediniz kullanmak için yazlık evi alacağınız muhit, evin kalitesi çok önemli. Seçtiğiniz evin sahibi olduğunuzda hem kazanç sağlarsınız hem de yaşadığınız konut yazlarınızı çok daha konforlu yaşama şansı kazanırsınız.

Yazlık konut arıyorsanız son zamanlarda yatırımcıların  rağbet ettiği bölge Marmaris yazlık mekanlarıdlr. Turizm ilçemiz büyük kentlerden göç alıyor. Fiyatlar sürekli yükseliyor. Yazlık evleri araştırabilir satın alabilirsiniz. Doğal olarak kazanç potansiyeli yüksek konutlara sahip olduğunuzda iki yönlü kazancınız olur. Marmaris emlak konut yatırımları kazandırır. Bir yönü prim yapan gayrimenkul yatırımı diğer yönü ise tatil yapar gibi yaşam sürdürme avantajı. Fiyatların durumu ile  ekonut satın almak için avantajlı alanlar merak ediliyor. Açıklamaya çalışalım.

Fiyatlar

Son aylarda gayrimenkul piyasalarında durgunluk yaşandığı için fiyatların düşmesi bekleniyor. Fırsat bilerek sizde yatırım planlamalarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Ancak hemen uyarıda bulunalım. Marmarisin kendisine özgü yapısını belirtelim. Ne kadar ekonomik kriz olsa da ciddi etkilenme olmaz. Temel nedeni arz nerede sabite yakın sınırlarda olmasıdır. Talep ise sürekli artıyor. Bu durumda fiyatlar neden düşsün? 

25 yıldır burada gayrimenkul sektöründe piyasayı yakından takip ediyoruz. Nerede ise hiç bir zaman fiyatlarda gerileme yaşanmadı. Münferit olarak çok sıkışanların indirdiği fiyatlar nadiren görülmektedir. Genel anlamda geçerli değildir. Arsa o kadar az kalmış ki; artık kentsel dönüşümle parsel kazanılıyor. Binalar yapıldığında imar yüzdesinin düşük olması nedeniyle konut başına düşen arsa payı  oranı maliyeti yükseltiyor. Maliyetler satış fiyatının berillenmesinde çok önemli unsur olarak yer alır. Yeni birinci el daireler 2+1 450-575.000-TL fiyatla alıcı bulurken 3+1 konutlarda 800-950.000-TL seviyelerindedir. Kalite, metraj, mevki durumuna göre etiket fiyatı yükselir. Yeni konutlar durgunluk demeden satılıyor. İkinci el konut satışları konut kredisi faiz oranları nedeniyle durgun olarak nitelenebilir. Ancak, esas fırsatlar burada yaşanıyor.

Yatırım Alanları

Marmaris’in en değerli yatırımlık alanları bu yıl da tüm zamanlarda olduğu gibi sahile yakın birçok bölgenin imar çalışamalarındaki gelişmeler üzerine artış gösterdi. Revizyon İmar Planı onayı ardından bölgelerin arsaları oldukça talep görüyor. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız henüz yapılaşma hızlanmadan arsa satın alabilirsiniz. Kar oranı sabır etmek ile doğru orantılı olur. Tabii ki yatırımlarda yalnızca arsa yerini belirlemeye hemen karar vermemek gerekiyor. Yatırımınızı yapmadan önce bölgenin durumu da göz önünde bulundurmanız gereklidir.

Marmaris çevresi yatırım açısında önemli adrestir. Ege ile Akdeniz’in kesiştiği bölgede bulunan yazlık belde her zaman turizmin canlı olduğu lokasyondur. Bölgede en çok ilgi gören, yatırım açısından tercih edilen yerler şunlardır:

  • Çiftlik
  • Selimiye
  • Hisarönü
  • Söğüt
  • Orhaniye
  • Turgut
  • Turunç

Eğer yatırımınızı Muğla merkez yönünde yapmak isterseniz,Gökova, Akyaka ile Yenice  tercih edilebilir. Yatırım yapmak, kazançlarınızı da hemen artırmak istiyorsanız Marmaris Merkez iş yerleri yüksek kira getirisi ile dikkat çekmektedir. Yatırım yapmak için vereceğiniz doğru kararların yararlı sonuçları olur. Araştır, analiz et, değerlendir. Bilgi alt yapısını tamamla karar ver. Ya da konusunda uzman ekipten danışmanlık al. Danışmak kazandırır.

gonenc emlak firmasi