Gönenç Emlak

Marmaris emlak konut yatırımları için satılık ev alarak yaşamınızı tatil yapar gibi geçirmek istiyorsanız seçiminiz doğrudur. 

Marmaris Emlak Konut Yatırımları

marmaris emlak konut yatirimi

Marmaris Yatırım İçin İdeal mi?

Muğla Marmaris emlak konut yatırımları için satılık ev alarak yaşamınızı tatil yapar gibi geçirmek istiyorsanız seçiminiz doğrudur.  İster yatırım isterseniz kendinize kullanmak amacıyla yazlık evi alacağınız muhit, evin kalitesi çok önemli. Seçtiğiniz evin sahibi olduğunuzda hem kazanç sağlarsınız hem de yaşadığınız konut yazlarınızı çok daha konforlu yaşama şansı kazanırsınız.

Marmaris Emlak

Yazlık ev arıyorsanız son zamanlarda girişimcilerin rağbet ettiği bölge, ilçemizin yazlık alanlarıdır. Turizm ilçemiz büyük kentlerden göç alıyor. Fiyatlar sürekli yükseliyor. Yazlık evleri araştırabilir satın alabilirsiniz. Prim potansiyeli yüksek akıllı evlere sahip olduğunuz zaman iki yönlü kazancınız olur. Marmaris emlak konut yatırımları kazandırır. Bir yönü prim yapan gayrimenkul yatırımı diğer yönü tatil yapar gibi yaşam sürdürme avantajı. Fiyatların durumu ve  ev satın almak üzere avantajlı alanlar merak ediliyor. Açıklamaya çalışalım.

Fiyatlar

Son aylarda emlak piyasası fiyatları durgunluk yaşandığından gerilemesi bekleniyor. Fırsat bilerek sizde planlamalarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Ancak hemen uyarıda bulunalım. Bölgemizin kendisine özgü yapısını belirtelim. Ekonomik krize rağmen ciddi etkilenme olmaz. Temel nedeni arz nerede sabite yakın sınırlarda olmasıdır. Talep sürekli artıyor. Bu durumda fiyatlar neden düşsün?

Marmaris Emlak Konut

1994 yılından günümüze, burada gayrimenkul sektöründe piyasayı yakından takip ediyoruz. Neredeyse hiç bir zaman fiyatlarda düşmeme yaşanmadı. Münferiden çok sıkışanların indirdiği fiyatlar nadiren görülmektedir. Genel anlamda geçerli değildir. Arsa o kadar az kalmış ki; artık kentsel dönüşümle parsel kazanılıyor. Binalar yapıldığında imar yüzdesinin düşük olması nedeniyle konut başına düşen arsa payı  oranı maliyeti yükseltiyor. Maliyetler satış fiyatının belirlenmesinde çok önemli unsur olarak yer alır. Yeni birinci el daireler 2+1 450-575.000-TL fiyatla alıcı bulurken 3+1 evlerde 800-950.000-TL seviyelerindeydi. 2022 yılına geldiğimizde ise yeni 2+1 Marmaris daire fiyatları 3.000.000 Türk Lirasından başlayan etiketi taşıyor. İkinci el konutlarda Bir Milyon TL altında ev nerede ise kalmadı. Kalite, metraj, mevki durumuna göre etiket fiyatı yükselir. Yeni daireler durgunluk demeden satılıyor. İkinci el taşınmaz satışları konut kredisi faiz oranları nedeniyle durgun olarak nitelenebilir. Ancak, esas fırsatlar burada yaşanıyor.

Yatırım Alanları

En değerli alanlar bu yıl da tüm zamanlarda olduğu gibi denize yakın birçok bölgenin imar çalışmalarındaki gelişmeleri üzerine artış gösterdi. Revizyon İmar Planı onayı ardından bölgelerin arsaları oldukça talep görüyor. Eğer yatırım düşünüyorsanız henüz yapılaşma hızlanmadan arsa satın alabilirsiniz. Kar oranı sabır etmek ile doğru orantılı olur. Tabii ki yatırımlarda yalnızca arsa yerini belirlemeye hızlı karar vermemek gerekiyor. Yatırımınızı yapmadan önce bölgenin durumu da göz önünde bulundurmanız gereklidir.

Muğla çevresi güney sahilleri yatırım açısında önemli adrestir. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği bölgede bulunan yazlık belde her zaman turizm ve emlak piyasasının canlı olduğu mevkidir. Bölgede en çok ilgi gören, gayrimenkul alımı açısından tercih edilen yerler şunlardır:

  • Çiftlik
  • Selimiye
  • Hisarönü
  • Söğüt
  • Orhaniye
  • Turgut
  • Turunç

Eğer girişiminizi Muğla merkez yönünde tercih ederseniz, Gökova, Akyaka, Yenice  tercih edilebilir. Yatırım, kazançlarınızı da hemen artırmak istiyorsanız İlçemizde Merkez iş yerleri yüksek kira getirisiyle dikkat çekmektedir. Yatırım yapmak için vereceğiniz doğru seçimlerin faydalı sonuçları olur. Araştır, analiz et, değerlendir. Bilgi alt yapısını tamamla karar ver. Ya da konusunda uzman ekipten danışmanlık alınız. Gönenç Emlak Şirketine Danışmak kazandırır.(Ref:20)

gonenc emlak firmasi