Bozburun Satılık Arsa Arazi // Gonenc Emlak Marmaris

Yatırımcılar için Muğla Marmaris Bozburun Satılık Arsa ve araziler Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu.

Emlak Danışmanı

Bozburun Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS
 • İlan No
  370
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  2462
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Yatırımcılara İdeal Satılık Arazi

Yatırımcılar için Muğla Marmaris Bozburun Satılık Arsa ve araziler Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu. Tapu kaydı sahıs adına kayıtlı olması avantajlıdır. Bilindiği gibi hisseli arazi satışlarında malikler arasında sorun çıkması satışı engellejici dezavantajdır. Denize olan uzaklığı 170 metredir.Parselin içinde yetişkin zeytin, badem ve incir ağaçları vardır. Doğal su bulunmaktadır. Tarım yapılma olanağı kullanım açısından değer oluşturabşilir. Yatırım amacına uygundur.

İmar Durumu

1980’li yıllarda başlayan kadastro çalışmaları tamamlanmıştır. Parsellerin hudutları, miktarları belirlenmiştir. Köy sisteminden Belediye idare sisyemine geçilen Bozburun hızlı gelişme göstermiştir. Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. 2014 Mart ayında yapılan yerel seçimler ardından Muğla Büyükşehir yasası ile Mahalle ilan edildi. 500 kişi ve üzeri adrese dayalı nüfus sistemine göre ikamet edilen yerler Mahalle ilan edildi. İdare sistemi olarak Marmaris Belediyesine bağlandı.

1/25.000 Ölçekli Onaylanan İmar Planı

Seçimlerin ardından 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı.Çevre Düzeni Planı İmar Revizyonu kabulünden sonra imarlı yollar vatandaşın kullanımına açıldı. 3194 sayılı İmar Kanunu 18. Maddesine göre imar uygulaması gereği yapıldı.Bu arada Toprak Kanunu kabul edildi. Genel anlamda, kadastro yoluna cepheli sınırı bulunan parsellere yapı inşaatı için izin veriliyor. Ancak; sit alanı ve diğer yasaklar kapsamı dışında olmak şartı var. Özel Çevre Koruma Kurumu Ö.Ç.K.K. 2014 yılında Belediye döneminde Bozburun için önerilen Kentsel Dönüşüm Projesi Belediye tarafından kabul edilmemişti. Büyükşehir idari sistemi İmar Barışı ile çok büyük oranda kaçak olan yapılar için İmar Barışı getirdi. Bu yapılar yasal statü kazandı.

Arazi Özellikleri

Simi Adasının karşısında bulunan balıkçı kasabasıdır. Datça Yarım adası önemli liman çıkış kapılarından birisidir.Kuş sesleri, yaz aylarında ağustos böcekleri vızıltıları ile kekik ve deniz aromalı kokuları beldenin huzuru gelenleri karşılar.Coğrafi görünümü kayaların rengi ve doğası nedeniyle bozburun  adı konulmuştur. Ahşap tekne yapımcığığı ile ünlüdür. Her yıl geleneksel ekim ayında Gulet Festivali düzenlenir. Muğla Dalaman Hava Limanına 150Km mesafededir. Marmaristen araçla 45 dakikada ulaşılır. 75km uzaklıktadır.

Tarihsel Geçmişi

Bozburun tarihi derinliği olan, pek çok uygarlıklara ev sahipliği yapmış önemli yerleşimdir. Tarihi M.Ö. 3040 yıllarına kadar gider. Antik çağlara bakıldığında Karya adıyla bilinen uygarlık bu coğrafyada yaşamıştır. İsimin gelişi zamanın kralı Kar’a dayanır. Ayni zamanda kavimin de adıdır. Karya halkı burasını Larymna olarak, insanlarını ise “Kum Halkı” diye isimlendirir. Kentin yeri, körfezin iç bölümünde bulunur. Akarsuların taşıdığı alüvyonlar geniş kumsal oluşturmuş kumsal önemlidir. Kentin çevresinde tarihi kalıntılar bulunmuştur. Mezar ve kale kalıntıları günümüze ulaşmıştır. Leleg tipi duvarla ve kykop işçilik tarzı hayranlık uyandıran yapılar yıllara meydan okumuş, bazı surlar hala ayaktadır. Bozburun yarımadası on tane bilinen kent ile zengin tarihi dokusu ile sihirli tarihsel görsellik sunmaktadır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita