Muğla Selimiye Satılık Arsa Yatırımı // Gönenç Emlak Marmaris

Köy girişine gelmeden önce sağ tarafta kalan bir cephesi ana yola diğer cephesi dereye cepheli komple deniz manzaralı satılık gayrimenkul. 

Emlak Danışmanı

Muğla Selimiye Satılık Arsa Yatırımı

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  300
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  8450
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Emlak Fırsatları

Köy girişine gelmeden önce sağ tarafta kalan, bir cephesi ana yola diğer cephesi dereye cepheli komple deniz manzaralı satılık gayrimenkul. Datça Bozburun plan hükümlerine tabi olan arsa köy yerleşim alanı dışında kalmaktadır. 5000m2 üzerinde yüzölçümü olması, denizden 100m dışında kalması, mevcut kadasto yoluna cephesi bulunduğundan 85m2 tabana oturan iki katlı bir adet ev inşaatı için uygun görünümde gayrimenkul. Gönenç Emlak Şirketi yetkilisi tarafından parsel gösterilir.

Mugla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden satış öncesi imar durumunda herhangi bir değişiklik olup olmadığı hakkında imar durum belgesi Marmaris Belediyesinden alınabilir. Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi ilan edildiğinden İl Özel İdare Müdürlüğü kapatılmıştır. Arsa satın almadan önce Harita mühendisi tarafından yer tesbiti yapılması neresinin satın alındığının tam olarak bilinmesi açısından önerilir. Güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür.

İmar Çalışmaları

Bu belge Marmaris Belediyesi tarafından verilir. Selimiye son 25 yıl içinde, Muğla Bayındırlık Bakanlığı İl İmar İskan Daire tarafından çalışmaları sürdürürken 2008 yılında Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü devreye girdi. Özellikle G.D.Y.K. yani Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği ile müdahalede bulundu. 30 Mart Yerel Seçimlerine kadar süren dönemde, yasal yıkımlar ve hızlı yasal yapılaşma izlenir. Ardından Selimiye Köy statüsünden çıkarılarak Mahalle oldu. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Datça Bozburun Plan Hükümlerine bağlı olan Selimiyenin imar çalışmalarında, mevcut plan hükümleri ve çıkarılan yönetmelikler kapsamında yetki Marmaris Belediyesine verildi.

İmar Durum Belgesi

Sayfalarımızdan sıs sık öneriyoruz. Eğer satılık parseliniz var, satmak istiyorsanız imar durum belgesi çıkarmanız yararlıdır. Aracınızın ruhsatında araç hangi özelliklere sahip belirtilir. İşte bu belge sizin sahip olduğunuz gayrimenkul hakkında tüm bilgileri verir. Alıcıya ne anlatırsanız anlatın, bu belge kadar güvenli anlatım sağlayamazsınız. Kadastro yolu var mı? İmar kapsamı içinde mi? Sit alanı içinde mi kalıyor? Konut inşaatı yapılır mı? Bu sorulara yanıt alırsınız.

Bu belge bir yıl süre için geçerlidir. İnşaat ruhsatı olarak kullanılmaz. Peki bu belgeyi  nasıl alırım?  Önce lisanslı harita ofisiden koordinatlı çap alınır. Dilekçe ile Fen İşleri Müdürlüğü!ne müracaat edilir. Dilekçe verilir. Harç ödemesi yapılır. Ek olarak, tapu sureti, kimlik ilave edilir. Posta yolu ile veya bizzat elden belgeyi alabilirsiniz. Ancak, bu işlemleri tapu sahibi veya bu konu için Noter’den verilmiş vekalet ile yetkilendirilen yapabilir. Bu işi kendiniz yapabilirsiniz. Yapmanızı da öneriyoruz.  

Selimiye Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi

Marmaris Gönenç Emlak satilik kiralik daire konut arsa gayrimenkul ilan sitesi portföyü sürekli olarak güncellenmektedir. Müstakil ev villa köy evi yanısıra otel koy ada tipi gayrimenkul bilgileri mevcutdur. Duyuru, sektör haberleri için sosyal medya üzerinden açılmış olan hesaplarımızdan bizi takip etmeniz mümkündür. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita