Selimiye Satılık Arsa Arazi // Gönenç Emlak Marmaris

Selimiye Mahallesi karşı tarafında yolun solunda kalan bir tarafı dere diğer tarafı ana caddeyle sınır yol kenarı deniz manzaralı satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa Arazi

 • İlan No
  306
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4066
 • İmar
  Sit Alanı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Satılık Emlak

Selimiye Mahallesi karşı tarafında yolun solunda kalan bir tarafı dere diğer tarafı ana caddeyle sınır yol kenarı deniz manzaralı satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarılmıştır. yatırımcılar açısından değerlendirmek kazanç getirebilir. Muhtelif amaçlarla kullanım avantajı vardır. Badem zeytin ağacı yetiştirmek arı kovanı koyarak arıcılık yapmak mümkündür. Yola cephesi bulunduğu için imar açısından önemlidir. Parsel yatırım açısından Selimiye satılık emlak piyasası fırsat ilanı gibi değerlendirilebilir.

İmar Durumu

Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme müdürlüğü'nün, 22.07.2007 tarihli 16133 sayılı yazısında, satılık gayrimenkul Ö.Ç.Ç.K. Başkanlığınca onanlı 1/25000 ölçekli Datça Bozburun Çevre Düzeni Planında D.K.K.A Doğal Karakteri Korunacak Alan kullanımında, 1nci derece sit alanı içinde kalmaktadır. Yasal inşaat izni, parselasyon ancak uygulama imar planı yapılarak onaylanmadan verilmemektedir. Gayrimenkul yatırım amacına uygun gelecekte prim yapma özelliği olan mülk olduğunu belirtebiliriz. Parsel bu özelliğe de sahiptir.

Revizyon Planı

1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylanmıştır. Muğla Büyük Şehir Belediyesi olunca, İl Özel İdare Müdürlüğü kapatılmıştır. İmar iskan ruhsat benzeri konularda Marmaris Belediyesi yetkilidir. Selimiye bu uygulama kapsamında çıkarılan yasa gereği 500 nüfus ya da üzeri adrese kayıtlı ikamet eden sayısı sağlandığında mahalle olmuştur. Köy statüsünden çıkarılmıştır. Datça Bozburun plan hükümleri genel anlamda bölgede geçerlidir. Daha önce çıkarılmış kanunlar ve yönetmeliklerle birlikte planlar bütün olarak ele alınır. Mevcut durumda kadastro yoluna cephe sınırı olan parsellerde yasal inşaat yapılabilmektedir. Ancak kıyı Kenar Şerit Kanunu ve Sit alanı kapsamında kalması koşulu geçerli değildir. Kadastro yolu bulunmayan parseller imar çalışmaları tamamlanmadan inşaat izini alamaz. Bu anlamda taşınmaz yatırım amacıyla alınabilir.

Marmaris Gönenç Emlak

27 yıl üzerinde gayrimenkul sektöründe danışmanlık hizmeti veren şirketimiz portföyünde, yatırım fırsatı olarak arsalar araziler sunulmaktadır. Ayrıca inşaata uygun daire konut arsa müstakil ev köy evi ada koy otel satılık emlak ilanları yer almaktadır. Sürekli güncellenen bilgiler ayni zamanda kiralık ev kiralik daire de içermektedir. Taleplerinizi lütfen elektronik postayla,  iletişim sayfasından form kullanarak iletiniz. Akıllı telefonlardan sitemizi  izlemek emlak fırsatlarına ulaşmak üzere irtibat kurmak mümkündür.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen ya da tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita