Söğüt Satılık Arsa Araziler // Gönenç Emlak Marmaris

Gönenç Emlak şirketi yeni bir fırsat sunarak açıkladı Muğla Marmaris Söğüt satılık arsa yatırımları kazandırıyor.

Emlak Danışmanı

Marmaris Söğüt Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS SÖĞÜTKÖY KÖYÜ
 • İlan No
  467
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4102
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Gayrimenkul Yatırımı

Gönenç Emlak şirketi yeni bir fırsat sunarak açıkladı Muğla Marmaris Söğüt satılık arsa yatırımları kazandırıyor. İki paçadan oluşan arzi, yapu alanı 3616m2 metraja sahiptir. Sınırları belirlenmiştir. Tapu kaydında niteliği tarla olarak tesciledilmiştir. Parselin ana caddeye mesafesi 90 metredir. Denize olan uzaklığı bir kilometredir.Kısmen deniz gören manzarası vardır.Parselin etrafında konutlar bulunmaktadır. Hafif meyilli düz arazidir. Arsanın yolu henüz açılmamıştır.Tağu şahıs adına kayıtlıdır. Elektrik vardır.Hisse veya şuyu bulunmadığı için satışta herhangi sorun yoktur.Güvenli satış amacıyla alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi tarafımızdan sağlanır.

İmar Durumu

Kadastro tapu çalışmaları Cumhuriyet döneminde başlamıştır. 1989 yılından itibaren çalışmaların hızlandığı görülür. Bu dönem Söğüt Köy statüsünde bulunuyordu. T.C. Bayındırlık Bakanlığı Muğla İl İmar ve İskan Dairesi Müdürlüğü  bu çalışmalarda yetkili idi. Zilliyetlik Muhtar senedi sözleşmeleri resmi tapulara döndürüldü. Mevcut tapularda kadastro sınırları modern teknikle düzenlendi. 2008 yılında yapılaşma hareketi hızlandı. Çünkü yasal inşaat izinleri verildi. Ancak; kriterlere uygun parseller izin için yararlandı.

Mevcut Durum

Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü çıkarılan G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Kosulları Yönetmeliği kriterleri belirledi.Yaklaşık on yıl sonra Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edilince yetki Belediyeye verildi. Söğüt Köyü idare sistemi değişti ve Mahalle oldu. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Genel anlamda Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Ancak; bu güne kadar çıkarılan kanun ve yönetmelikler bütündür. Söğüt satılık arsa ilannındaki parselin yolu açılmamıştır. Bu nedenle inşaat ruhsatı almak içim çalışmaları beklemek gerekir. Fiyatının uygun olası nedeni buradan kaynaklanmaktadır. Yatırın fırsatı olarak parseli tavsiye ediyoruz. 

Alıcıya Evin  Gösterilmesi

Satışa çıkarılan parsel talep edilirse firma yetkilisi tarafından gösterilir. Randevu alınarak ön şartlar görüşüldükten sonra arsa yerinde gösterilir. Bu işlem yapılırken prosedür gereği yapılır. Verilen hizmet kayıt altına alınır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 yılındaki 2003/59 numaralı tebliği esas alınır. İki nüsha tutanak düzenlenir. Her iki taraf imzalar ve birer nüshasını alır. Parsel beğenilerek sahibi ile anlaşma yapıldığında, mühendis tarafından kadastro sınırları belirlenmelidir.  

Söğüt Köyü Tarihçesi  

Thyssanos (Söğüt) tarihi derinliği olan geçmişe sahiptir. Bir Kilometre güney batıında  tepe üzerinde yerleşim olduğunu gösteren kalıntılar vardır. Temel ve duvar kalıntılarının günemüze kadar ulaşması kültürel tarihi mirastır. Roma ve Bizans medeniyetlerine ev sahipliği bu topraklarda yapıldı. O dönemden kalan ismi ile Saranda bu gün Cumhuriyet Mahallesi'nin bulunduğu yerdir. Yüzerek gidebilmek mümkün olan Sömbeki Adası (Simi) çok yakındır.

Geçmişten Geleceğe

Osmanlı döneminde Sömbeki'den rumlar Söğüt'te Karamaka Köyünde yaşıyordu. Hatta isim kökünde kara ile başlayan yunanlıların soyu buradandır. Karamanlis,.Karayannis gibi.1936 yılında mübadele başlayınca rumlar Sömbeki'ye gitti. Buradaki topraklar boş kaldı. Atatürk'ün emri ile burada yaşayan halka tapular dağıtıldı. Marmaris Merkeze 45 km mesafede bulunan Söğüt her tarafından tarihi eser fışkıran medeniyetler geçidi yaşanan günümüzün önemli yerleşimlerindendir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita