Satılık Arsa Selimiye Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris satılık arsa Selimiye satılık arsalar hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından verilmektedir.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Selimiye Satılık Arsalar

 • İlan No
  671
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  5995
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Konut Arsası

Muğla Marmaris satılık arsa Selimiye satılık arsalar hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından verilmektedir. Marmaris'e araçla 45 dakikalık mesafede ulaşılan Marmaris Selimiye Köyü'nde bulunan arsa. Genelleme yapılırsa yola cepheli sınırı bulunan arsalar daima avantajlıdır. Sit alanı kapsamı dışında kalan parseller, kıyı kenar şerit kanunu mesafelerini de kurtarıyorsa, imar açısından en şanslı parsellerdir.

İmar Durumu ve Geçmişi

Yola cephesi olduğu için G.D.Y.K Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterlerine uygun olan gayrimenkul 85m2 tabana oturan villa inşaatına yasal izin alınabilir. T.C. Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'ne müracaat edilerek imar izni alındıktan sonra ruhsat alınarak inşaata başlanabilir. Bu izin bilindiği gibi K.Y.A Köy Yerleşim Alanı hudutları içerisinde, kadastro cepheli parsele sınırı olan yol, asgari 400m2 şartını gerektirmektedir. Sit alanında bulunmaması gerektiği gibi, K.K.S.K Kıyı Kenar Şerit Kanunu 'nda belirtildiği gibi, 150m kıyıdan uzak olması da istenmektedir.

K.G.A Köy Gelişme Alanı kapsamında kalan parsellerde ise bu koşullara ilaveten metraj yüksekliği de istenmektedir. Tüm belirtilen kriterlerin sağlanamaması durumunda parselin konumu arazi, tarla statüsünde kalır. Uygulama imar planının realize edilmesi ile dönüşüm yaşanması mümkün olabilir. Bu durumda ise Tapuda tescil edilmiş olan metrajın %40 oranında kamuya terk edilmesi ile kayıp yasanır. Ancak, gayrimenkul değer kazanır, villa otel inşaatı mümkün olabilir.

Sonuç: 30 Mart Yerel Seçimleri ardından Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edidi. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nde yetki alınırdı. Selimiye Köy statüsünden çıkarıldı, Mahalle oldu. İmar, ruhsat, iskan için Marmaris Belediyesi yetkilidir. Nitekim; konut arsası özelliği kazanan gayrimenkul değer kazanmıştır. Parselin gelecekte prim yapma potansiyeli mevcutdur. Daha çok bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Gönenç Emlakçılık Ltd.Şti.

Firmamız 01.01.1994 tarihinde Marmariste kuruldu. Şirketin resmi web sitesini izlemektesiniz. TR uzantılı yeni sitemiz 14 yıl aralıksız yayındadır. Akıllı telefonların gelişimi ile ticareti mobil uyumlu sitemiz üzerinden gerçekleştiriyoruz.Artık yüzlerce satılık kiralık güncel ilanları telefon ekranından takip edebilirsiniz.

Selimiye satılık arsa ilanları Gönenç Emlakçılık Şirketi Marmaris portföyünden ilan bilgileri imarlı parseller konut arsası duyuruları sürekli güncellenerek sunulmaktadır. Portföyümüzde, arsaların yanısıra Marmariste kiralik ev ve Marmariste satilik daire ilanları ile köy evi müstakil ev yazlik konut bilgileri de verilmektedir. İnteraktif bilgi bankası niteliğindeki sitemiz, sahil kuşağında gayrimenkul arayanlar için kaynak özelliğindedir. İnternet kullanımı ticari yaşantımızı değiştirdi. Bu nedenle firmamız, kuruluşundan beri teknolojiyi izleyerek gelişimini sürdürdü. Konut pazarlamada inbound, stratejik pazarlama, medya marketing gibi modern yöntemleri kullanıyoruz. Değerinde ve hızlı satış süreci alt yapısını sürekli geliştirerek daha kaliteli hizmet vermek ilkemizin sürdürülebilir olması bizim için esastır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita