Satılık Arsa Selimiye Arsalar // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa ve imarlı parseller revaçta açıklaması şirketimiz tarafından piyasaya duyuruldu.

Emlak Danışmanı

İmarlı Parseller Revaçta

 • İlan No
  671
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  5995
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Konut Arsası

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa ve imarlı parseller revaçta açıklaması şirketimiz tarafından piyasaya duyuruldu. Marmaris'e araçla 45 dakikalık mesafede ulaşılan Marmaris Selimiye Mahallesinde bulunan arsa. Genelleme yapılırsa yola cepheli sınırı bulunan arsalar daima avantajlıdır. Sit alanı kapsamı dışında kalan parseller, kıyı kenar şerit kanunu mesafelerini de kurtarıyorsa imar açısından en şanslı konuma sahiptir.

İmar Durumu ve Geçmişi

Yola cephesi olduğu için Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterlerine uygun olan gayrimenkul 85 metrekare tabana oturan villa inşaatına yasal izin alınabilir. Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'ne müracaat edilerek imar izni alındıktan sonra ruhsat alınarak inşaata başlanabilir. Bu izin bilindiği gibi Köy Yerleşim Alanı hudutları içerisinde, kadastro cepheli parsele sınırı olan yol, asgari 400 metrekare şartını gerektirmektedir. Sit alanında bulunmaması gerektiği gibi, Kıyı Kenar Şerit Kanununda belirtildiği gibi, 150 metre kıyıdan uzak olması da istenmektedir.

Köy Gelişme Alanı kapsamında kalan parsellerde ise bu koşullara ilaveten metraj yüksekliği de istenmektedir. Tüm belirtilen kriterlerin sağlanamaması durumunda parselin konumu arazi, tarla statüsünde kalır. Uygulama imar planının gerçekleşmesi ile dönüşüm yaşanması mümkün olabilir. Bu durumda ise Tapuda tescil edilmiş olan metrajın %40 oranında kamuya terk edilmesi ile kayıp yasanır. Ancak, gayrimenkul değer kazanır, villa otel inşaatı mümkün olabilir.

Sonuç: 30 Mart Yerel Seçimleri ardından Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edildi. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğünde yetki alınırdı. Selimiye Köy statüsünden çıkarıldı, Mahalle oldu. İmar, ruhsat, iskan için Marmaris Belediyesi yetkilidir. Nitekim; konut arsası özelliği kazanan gayrimenkul değer kazanmıştır. Parselin gelecekte prim yapma potansiyeli mevcuttur. Daha çok bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Danışmanlık Şirketi.

Firmamız 01.01.1994 tarihinde Marmariste kuruldu. Şirketin resmi sitesini izlemektesiniz. TR uzantılı yeni sitemiz 17 yıl aralıksız yayınlanıyor. Akıllı telefonların gelişimi ile ticareti mobil uyumlu sitemiz üzerinden gerçekleştiriyoruz.Artık yüzlerce satılık kiralık güncel ilanları telefon ekranından takip edebilirsiniz.

Selimiye satılık arsa ilanları Gönenç Emlakçılık Şirketi Marmaris portföyünden ilan bilgileri imarlı parseller konut arsası duyuruları sürekli güncellenerek sunulmaktadır. Portföyümüzde, arsaların yanı sıra kiralık ev ve Marmaris satılık daire ilanları ile köy evi müstakil ev yazlık konut bilgileri de verilmektedir. Aktif bilgi bankası niteliğindeki sitemiz, sahil kuşağında gayrimenkul arayanlar için kaynak özelliğindedir. İnternet kullanımı ticari yaşantımızı değiştirdi. Bu nedenle firmamız, kuruluşundan beri teknolojiyi izleyerek gelişimini sürdürdü. Konut piyasasında stratejik pazarlama, medya pazarlama gibi modern yöntemleri kullanıyoruz. Değerinde ve hızlı satış süreci alt yapısını sürekli geliştirerek daha kaliteli hizmet vermek ilkemizin sürdürülebilir olması bizim için esastır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita