Satılık Arsa Söğüt // Gönenç Emlak Marmaris

Araçla kırkbeş dakika mesafede bulunan Söğüt Mahallesi imarsız yatırıma uygun satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Söğüt

 • İlan No
  496
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  155
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris Söğüt

Araçla kırkbeş dakika mesafede bulunan Söğüt Mahallesi imarsız yatırıma uygun satılık arsa.Çevresinde bulunan arsalardan satın alınarak, veya parsel sahiplerine satarak değerlendirilecek satılık anahtar konumuna sahip arsa. Mevki olarak önemli yerde olmasına karşın kadastro yolu bulunmaması dezavantajdır. Orta vadeli yatırım için düşünülmesinde yarar var.

İmar Durumu

25 yıl önce kadastro tapusu ve muhtar senedi ile gayrimenkul satışı yapılıyordu.Mevzi imar uygulamaları da vardı. Muğla Bayındırlık İl İmar Müdürlüğü  Selimiye köyünde konut inşaatı veriyordu. 2008 yılında önemli değişiklik yaşandı. İl Özel İdare Müdürlüğü G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği çıkardı. Yasal konut apart otel yapılaşması bu gönemde yaygınlaştı. Ancak, kaçak inşaat kısmen de olsa önlendi. Muğla ve çevresi 5000 adet üzerinde kaçak yapı bulunuyor. Yıkım çalışmaları düşük yoğunlukta uygulandı.

30 Mart yerel seçimleri ardından 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Yasa ile Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Söğüt Köyü, köy statüsünden çıkarılarak Mahalle oldu ve Marmaris Belediyesine bağlandı. Ardından toprak kanunu çıkarıldı.

Söğüt Mahallesi Bölge olarak Datça Bozburun Plan Hükümlerine, çıkarılmış kanun ve yönetmeliklere tabi olarak Marmaris Belediyesi yetkisi altındadır. Alınacak, inşaat ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi ve benzeri konularda müracaat adresidir.

Yer Gösterme

Özellikle arsa alım satımlarında önemli konu satışa çıkarılan arsa tarla arazi parselinin yerinde gösterilmesidir. Bazen mülk sahibinin bile sahip olduğu arsanın yerini bilmediği veya yanlış bildiğine tanık olduk. Bu nedenle; profesyonel destek gereklidir. Harita mühendisi  GPS veya kazık çakma metodu ile yerinizi net tesbit edecektir.

Firmamız yer gösterme, bilgi verme için ücret almaz. T.C.Sanayi Ticaret Bakanlığı 2003 tarih 59 numaralı tebliğine uygun prosedür gereğini yapar. Tutanak düzenlenmek ve imzalanması ile verilen hizmet kayıt altına alınarak belgelenir.

Gönenç Emlak

Söğüt 25 yıl önce bildiğiniz gib köy statüsündeydi. 01.01.1994 tarihinde şirketimizin Marmaris Merkezde kurulmasından beri Söğüt Mahallesinde gayrimenkul pazarlama çalışması yapıyoruz. Yıllar içinde oluşan deneyim bilgi birikim donanımına sahip uzman ekibimizin profesyonel desteğinden yararlanmanız önerilir.

 

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita