Satılık Arsa Söğüt // Gönenç Emlak Marmaris

Kırk beş dakika mesafede bulunan imarsız yatırıma uygun Söğüt Mahallesi satılık arsa piyasaya sunuldu.

Emlak Danışmanı

Söğüt Mahallesi Satılık Arsa

 • İlan No
  496
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  155
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris Söğüt

Kırk beş dakika mesafede bulunan imarsız yatırıma uygun Söğüt Mahallesi satılık arsa piyasaya sunuldu. Çevresinde bulunan arsalardan satın alınarak, veya parsel sahiplerine satarak değerlendirmek mümkündür. Parsel anahtar konumuna sahiptir. Mevkinin önemli yerde olmasına karşın kadastro yolu bulunmaması dezavantajdır. Orta vadeli yatırım için düşünülmesinde yarar var.

Söğüt Ve Çevresi İmar Durumu

27 yıl önce kadastro tapusu ve muhtar senediyle gayrimenkul satışı yapılıyordu.Mevzi imar uygulamaları da vardı. Muğla Bayındırlık İl İmar Müdürlüğü  Söğüt köyünde konut inşaatı için izin  veriyordu. 2008 yılında önemli değişiklik yaşandı. İl Özel İdare Müdürlüğü G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği çıkardı. Yasal konut apart otel yapılaşması bu gönemde yaygınlaştı. Ancak, kaçak inşaat kısmen de olsa önlendi. Muğla ve çevresi 2000 adet üzerinde kaçak yapı bulunuyor. Yıkım çalışmaları düşük yoğunlukta uygulandı. Ancak revizyon imar planı, toprak kanunu ve son olarak imar barışı bölgedeki sorunları önemli ölçüde çözdü. 

Söğüt Mahallesi

30 Mart yerel seçimleri ardından 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Yasayla Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Söğüt Köyü, köy statüsünden çıkarıldı. Mahalle oldu ve Marmaris Belediyesine bağlandı. Ardından toprak kanunu çıkarıldı. Söğüt Mahallesi Bölge olarak Datça Bozburun Plan Hükümlerine, çıkarılmış kanun ve yönetmeliklere tabi olarak Marmaris Belediyesi yetkisi altındadır. Söğüt mahallesi satılık arsa hakkında alınacak inşaat ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi ve benzeri konularda müracaat adresidir.

Satılık Gayrimenkul İçin Alıcılara Yer Gösterme

Özellikle arsa alım satımlarında önemli konu satışa çıkarılan arsa tarla arazi parselinin yerinde gösterilmesidir. Bazen mülk sahibinin bile sahip olduğu arsanın yerini bilmediği veya yanlış bildiğine tanık olduk. Bu nedenle; profesyonel destek gereklidir. Harita mühendisi  GPS veya kazık çakma metoduyla yerinizi net tesbit edecektir. Firmamız yer gösterme, bilgi verme için ücret almaz. Sanayi Ticaret Bakanlığı 2003 tarih 59 tarihli tebliğine uygun prosedür gereğini yapar. Tutanak düzenlenir ve verilen hizmet kayıt altına alınarak belgelenir.

Söğüt Marmaris Gönenç Danışmanlık Şirketi

Söğüt 27 yıl önce bildiğiniz gib köy statüsündeydi. 01.01.1994 tarihinde şirketimizin Marmaris Merkezde kurulmasından beri Söğüt Mahallesi satılık arsa ve gayrimenkul pazarlama çalışması yapıyoruz. Coğrafi yapı açısından avantajlı olan bölge deniz manzarasına sahiptir. Fiyat açısından Marmaris satılık konut fiyatları daha makul seviyede bulunmaktadır. Yatırımcıların tercih ettiği bölge imar barışı nedeniytle oldukça canladı. Kaçak durumda olan yapılar yasal katıt sahibi oldu. Risk ortadan kalkınca satış fiyatları hemen yükseldi.Yıllar içinde oluşan deneyim bilgi birikim donanımına sahip uzman ekibimizin profesyonel desteğinden faydalanmanız önerilir. Piyasaya sunulan Söğüt mahallesi satılık arsa hakkında sorularınızı lütfen bildiriniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita