Selimiye Satılık Arazi Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi orta veya uzun vadeli yatırımcıya uygun gayrimenkul ilanları firmamız ilanlarında sunulmaktadır.

Emlak Danışmanı

Deniz Gören Arazi Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  676
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  800
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi orta veya uzun vadeli yatırımcıya uygun gayrimenkul ilanları firmamız ilanlarında sunulmaktadır. Önü kapanmaz özellikte doğa içinde, pınar bulunan mevkide, su kaynağı avantajına bu nedenle sahip olan 800m2 parsel fırsat kapsamında sunulmaktadır. Selimiye satılık arazi parseli deniz görür. Kadastro kayıtlı yola sınır cephesi bulunan tescili yapılmış, 1/25.000 ölçekli haritasında yerini alan sorunsuz taşınmaz özelliğindedir. Revizyon İmar Planı onaylanmış ve ruhsat, iskan izinleri için Marmaris Belediyesi yetkilidir.

İmar Geçmişi

Bölge Datça Bozburun plan hükümleri kapsamındadır. Genel hükümler geçerlidir. 2008 yından, Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edildiği dönemde yapılaşma hızlanmıştır. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü 2008 yılında yönetmelik yayınladı. G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliğince, yola cepheli sırı bulunan, 5.000m2 veya üzeri parsellere bir adet, 85m2 taban oturumunu geçmeyen, iki katlı villa inşaatı için yasal inşaat ruhsatı verilmekteydi. Ancak, satışa sunulan parsel; yola cepheli olmasına karşın, metraj kriterine uyum olmadığından mevcut yönetmelik gereği inşaat yapılamıyordu. İl Özel İdare Müdürlüğü Metropol Belediye olunca yetkileri ve GDYK sona erdi. Marmaris belediyesi yetkili oldu. Genel anlamda 400m2 üzerinde ve kadastro yoluna cephesi bulunan parsellere inşaat yapılabiliyor. Ancak sit ilan edilen bölgeler ve kıyı kenar şerit kanununa muhalefet kapsamındaki alanlar haritir. 1/ 5.000 ölçekli imar çalışmaları sonuçlandığında, parselin inşaata uygun olması beklenmektedir.

Selimiye Gayrimenkul Piyasası

Selimiye satılık arazi arsa arzı sınırlı olmasına karşın sürekli yükselen talep mevcutdur. Daha çok İstanbul ve ege bölgesinden buraya yazlık veya emekli ailelerin oluşturduğu yaz kış yaşama isteğinin belirlediği yönelim vardır. 1989 yılında kadastro çalışmalarının başladığı köyde, muhtar senedinden resmi tapuya geçişle hızlanan gayrimenkul satışları, Muğla İl Özel İdare Müdürlüğünün hazırladığı yeni yönetmelik uygulandıkdan sonra iyice yükseldi.Tapulama işlemleri tamamlandı. Bilindiği gibi köy yasa gereği mahalle oldu.

Danışmanlık Hizmeti

1994 yılından beri firmamız bölgede faaliyettedir. Gayrimenkul sektöründe yaşanılan genel krizin aksine; Selimiye kendi talebini oluşturan trend söz konusudur. Muğla çevresi ve Selimiye satılık arazi ve arsa ilanlarıyla otel konut müstakil ev villa imarlı arsalar hakkında ilanlar sunmaktadır. Portföyümüzde satılık daire ve kiralık ;konut ilanları yazlik ev köy evi müstakil ev ilanları da güncellenerek verilmektedir. Yeni kayıt edilen ilanlardan haberdar olmak için firmamız adına açılan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Veya sitemizde sayfa sağ alt bölümünden ücretsiz bülten üyelik avantajındsan yararlanabilirsiniz. Lütfen isteklerinizi iletiniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita