Selimiye Satılık Arazi Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye orta veya uzun vadeli yatırımcılara uygun arazi Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunulmaktadır.

Emlak Danışmanı

Deniz Gören Arazi Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  676
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  800
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Marmaris Selimiye

Muğla Marmaris Selimiye orta veya uzun vadeli yatırımcılara uygun arazi Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunulmaktadır. İlan 675'de yayınlanan arsa ile birlikte her ikisinin özel satış fiyatı 400.000-TL'dir. Ancak ayrı olarak satışı da mümkündür. Her iki parsel satıcıya aitdir. Önü kapanmaz özellikte doğa içinde, pınara yakın, su kaynağı avantajına bu nedenle sahip olan 800m2 parsel. 

Satılık arazi, deniz manzarasına sahip, kadastrodan yola sınırı bulunan tescili yapılmış, 25.000'lik haritasında yerini alan sorunsuz satılık arazi özelliğindedir. Revizyon İmar Planı onaylanmış ve ruhsat, iskan izinleri Marmaris Belediyesi yetkilidir.

İmar Çalışmaları 

Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 2008 yılında G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliğince, yola cepheli sırı bulunan, 5.000m2 veya üzeri parsellere bir adet, 85m2 taban oyurumunu geçmeyen, iki katlı villa inşaatı için yasal inşaat ruhsatı verilmektedir. Ancak, satışa sunulan parsel; yola cepheli olmasına karşın, metraj kriterine uyum olmadığından mevcut yönetmelik gereği inşaat yapılamamaktadır. Fakat, 1/ 5.000 ölçekli imar çalışmaları sonuçlandığında, parselin inşaata uygun olması beklenmektedir.

Selimiye Emlak Piyasası

Köyde satilik arsa arzı sınırlı olmasına karşın sürekli yükselen talep mevcutdur. Daha çok İstanbul ve ege bölgesinden Köye yazlık yada emeklilerin oluşturduğu yaz kış yaşama isteğinin belirlediği yönelim vardır. 1989 yılında kadastro çalışmalarının başladığı köyde, muhtar senedinden resmi tapuya geçiş ile hızlanan emlak satışları, Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nün hazırladığı yeni yönetmelik uygulandıkdan sonra iyice yükseldi.

Gayrimenkul sektöründe yaşanılan genel krizin aksine; Selimiye'de kendi talebini yaratan trend sözkonusudur. Mugla Marmaris Selimiye satılık arazi ve arsa ilanları ile otel konut müstakil ev villa imarlı arsalar hakkında bilgileri Gönenç Emlak sunmaktadır. Portföyümüzde Marmariste satilik daire ve Marmariste kiralik ev ilanları ile yazlik ev köy evi müstakil ev ilanları da güncellenerek verilmektedir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita